• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

У Росії заявили, що готові відключитись від інтернету

Реклама на dsnews.ua

Російська влада готова до відключення від інтернету та має відповідний план дій

Про це заявив заступник голови Ради безпеки Росії Дмитро Медведєв, передає "ДС" з посиланням на ТАСС.

«Інтернет, як відомо, зʼявився в певний час і, безумовно, ключові права на управління — в Сполучених Штатах Америки. Так що потенційно, якщо трапиться щось надзвичайне, якщо у кого-то зовсім знесе голову, таке може статися. Саме тому що ключі від цієї скринечки знаходяться за океаном», — сказав Медведєв.

Він зазначив, що у російської влади є план дій в разі відключення Мережі.

При цьому Медведєв нагадав, що на адресу Росії вже лунали погрози відключення від системи міжнародних розрахунків SWIFT.

«Це не інтернет в чистому вигляді, це все-таки таке прикметник до банківської діяльності, але постійно нас цим лякають. Ми навіть були змушені створити свою систему по передачі інформації, якщо раптом це станеться, щоб можна було електронними повідомленнями обмінюватися. Те ж саме потенційно може статися і з інтернетом, і тоді у нас не буде доступу до основних вузлів цієї мережі», — додав Медведєв.

Для страховки від подібних ризиків і був прийнятий закон про російський сегмент інтернету, який може управлятися автономно, пояснив заступник голови Радбезу.

«Оскільки на інтернеті зараз завʼязано управління всією державою, завʼязано отримання величезної кількості соціальних функцій. Ми не могли це залишити без контролю. Тому такий закон є, і, якщо буде потрібно, він вступить в силу», — підсумував Медведєв.

Як повідомлялося, російський закон про «суверенний Рунет» набув чинності 1 листопада 2019 року.

    Реклама на dsnews.ua