• USD 28.2
  • EUR 34.1
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

У Шотландії хочуть провести ще один референдум про незалежність

Реклама на dsnews.ua

Перший міністр Шотландії Нікола Стерджен заявила в суботу, 28 листопада, що шотландці мають право на ще один референдум про незалежність

Про це йдеться в повідомленні агентства DPA, передає "ДС".

Стерджен виступила на відкритті партійної конференції своєї Шотландської національної партії. Вона сподівається, що голосування може бути проведено на початку роботи шотландського парламенту наступного скликання.

"Народ Шотландії має право вибрати своє майбутнє", — заявила Стерджен в суботу.

"Незалежність очевидна — і якщо ми покажемо єдність мети, смиренність і наполегливу працю, я ще ніколи не була настільки впевненою, що ми доб'ємося її", — сказала Стерджен.

Наступні парламентські вибори в Шотландії повинні відбутися в травні, і очікується, що Шотландська національна партія буде вести активну кампанію за ще один референдум про незалежність.

Останні опитування громадської думки показали, що більшість людей в Шотландії підтримують незалежність.

Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон виступає проти проведення ще одного референдуму про незалежність Шотландії в найближчому майбутньому. За його словами, шотландці відповіли на питання про свою незалежність ще в 2014 році, а тому це питання має вирішитися не раніше наступного покоління.

На першому референдумі про незалежність Шотландії в 2014 році 55% проголосували проти відділення від Великої Британії.

На думку уряду Шотландії, Brexit докорінно змінив політичну ситуацію, що вимагає проведення нового референдуму про незалежність.

Невдоволення британським урядом серед шотландців також посилила нинішня епідемія коронавірусу.

Нагадаємо, Шотландія стала першою країною в світі, де буде забезпечений безкоштовний і універсальний доступ до гігієнічних засобів під час менструації.

    Реклама на dsnews.ua