• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

У США здійснено хакерську атаку на найбільший трубопровід: оголошено надзвичайний стан

У США на комп'ютерні системи одного з найбільших трубопровідних операторів, Colonial Pipeline Company, здійснили хакерську атаку

Хакер
Хакер
Реклама на dsnews.ua

Через це влада оголосила надзвичайний стан, передає "ДС" із посиланням на BBC.

У суботу, 8 травня, компанія оголосила, що була змушена відключити частину своїх систем через атаку, проведену з використанням програми-здирника. Йдеться про ransomware, зазвичай такі програми зашифровують файли на уражених комп'ютерах, а за розшифровку зловмисники вимагають сплату викупу.

Компанія заявляє, що вона прокачує по своїй системі по 100 млн галонів палива на добу, а це становить 45% усього палива, споживаного на Східному узбережжі, і забезпечує паливом 50 млн американців.

Відзначається, що президент Джо Байден може задіяти низку надзвичайних повноважень, аби гарантувати, що паливо, транспортуванням якого займається Colonial Pipeline, продовжить надходити до великих міст і аеропортів на східному узбережжі США, незважаючи на відключення трубопроводу.

Зокрема, влада має право відмовитися від безлічі вимог, що регулюють склад бензину, а також наказати використовувати американські кораблі для перевезення палива та інших вантажів між американськими портами.

Зараз збільшено кількість часу, який водії-перевізники можуть проводити за кермом при транспортуванні палива. Як правило, водії можуть бути за кермом не більше 11 годин протягом 14-годинного робочого дня.

За даними ЗМІ, атака на Colonial була викликана російським кіберзлочинним угрупованням DarkSide, яке проникло в мережу Colonial у четвер і отримало майже 100 ГБ даних. Захопивши дані, хакери заблокували дані на деяких комп'ютерах і серверах, зажадавши викупу. У разі невиплати хакери пригрозили витоком даних.

DarkSide розробляє програмне забезпечення, що використовується для шифрування і крадіжки даних, потім вчить "афілійованих осіб", які отримують інструментарій, що містить програмне забезпечення, шаблон електронного листа із запитом вимагача і навчання, як проводити атаки. Потім кіберзлочинці-партнери виплачують DarkSide відсоток від своїх доходів від будь-яких успішних атак програм-вимагачів.

Як повідомляла "ДС", в березні кіберполіція затримала жителя Одеси, який створював і поширював шкідливі програми.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua