• USD 27.9
  • EUR 34.1
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

У США в пух і прах рознесли версію "Роскосмосу" про диверсії на МКС

Реклама на dsnews.ua
Астронавти NASA вважають "ганебним" заявою Москви про те, що це нібито вони зробили отвір в обшивці "Союзу", що призвело до розгерметизації

Про це заявив командир експедиції МКС-56 Ендрю Фойстел, передає "ДС" з посиланням на CBS News.

За його словами, отвір в "Союзі" не могло бути зроблено тоді, коли пілотований корабель знаходився на навколоземній орбіті.

"Я можу однозначно сказати, що, без сумніву, екіпаж до цього не мав ніякого відношення, і я вважаю ганебним і дивним те, що хтось витрачає даремно час, розповідаючи про те, що в цьому замішаний екіпаж", - сказав астронавт.

Фойстел висловив надію на успіх розслідування причин інциденту, а також відзначив оперативність дій екіпажу МКС, який усунув витік повітря з "Союзу".

Нагадаємо, 30 серпня з'явилися повідомлення про повільному падінні тиску на МКС. Після обстеження станції з'ясувалося, що причиною було отвір в корпусі корабля "Союз МС", пристыкованном до станції. Отвір було загерметизировано росіянами за допомогою епоксидної смоли.

У відповідь спеціальна комісія "Роскосмосу" заявила, що американські астронавти могли навмисно просвердлити отвір в "Союзі" з метою як можна швидше доставити на Землю одного з своїх хворих колег.

    Реклама на dsnews.ua