• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

У Страсбурзі стартує сесія ПАРЄ. Знову без Росії

Зимова сесія Парламентської асамблеї Ради Європи пройде з 25 по 29 січня
Фото: fdu.org.ua
Фото: fdu.org.ua
Реклама на dsnews.ua

Основними питаннями обговорення на зимовій сесії асамблеї стануть проблема міграції і тероризм, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Міграційна криза і проблеми біженців в Європі, міжнародний тероризм та функціонування демократичних інститутів в Польщі будуть знаходитися в центрі уваги зимової сесії Парламентської асамблеї Ради Європи", - повідомили в прес-службі ПАРЄ.

За словами представника асамблеї, міграційний криза буде розглядатися під час обговорення доповідей "Середземномор'ї: шлюз для нелегальної міграції" і "Організована злочинність мігрантів". Питання міжнародного тероризму обговорять після представлення доповідей "Іноземні бойовики в Сирії та Іраку" і "Боротьба з міжнародним тероризмом як захист стандартів і цінностей Ради Європи". Парламентарії також обговорять питання функціонування демократичних інституцій в Польщі.

Крім того, відзначили в прес-службі, в ході зимової сесії повинні відбутися вибори президента ПАРЄ, який обирається строком на один рік з можливістю продовження мандата ще на один термін.

Проект порядку денного зимової сесії, також включає обговорення звітів "Ескалація насильства в Нагірному Карабасі та інших окупованих територіях Азербайджану" і "Навмисне позбавлення води населення прикордонних регіонів Азербайджану". Асамблея, серед іншого, буде розглядати ситуацію в Косово, роль Ради Європи доповідь про зміцнення захисту і роль правозахисників у країнах-членах Ради Європи. Парламентарі також планують прийняти рішення щодо надання статусу партнера Йорданії.

З трибуни ПАРЄ очікуються виступи президента і міністра закордонних справ Болгарії Росена Плевнелієва і Даніела Митова, капітанів-регентів Сан-Марино Лорелла Стефанелли і Нікола Ренці і щорічне заяву генерального секретаря РЄ Торбйорна Ягланда.

Читайте також:

Як повідомляла "ДС", чергова сесія асамблеї знову пройде без участі російської делегації, яка вирішила її пропустити через втрати повноважень у зв'язку з подіями в Україні.

    Реклама на dsnews.ua