• USD 27.9
  • EUR 34.1
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

У Таджикистані президенту дозволили правити довічно

Реклама на dsnews.ua
Також поправки до конституції закріплюють президентську форму правління

Нижня палата (Меджлісі Намояндагон) парламенту Таджикистану схвалила ппоправки до конституції країни, які дозволяють чинному главі країни Емомалі Рахмону необмежену кількість разів брати участь у президентських виборах. Про це повідомили в прес-службі парламенту, передає "ДС" з посиланням на ТАСС.

"Всі поправки схвалені депутатами, будуть направлені на експертизу в конституційний суд республіки, після чого буде визначена дата проведення всенародного референдуму щодо проекту закону "Про зміни і доповнення до конституції Таджикистану", - йдеться в повідомленні.

Як підкреслюється в новій редакції статті 66 Конституції країни, "кандидатом на пост президента Республіки Таджикистан може бути висунуто особа не молодше 30 років, володіє державною мовою і не менше останніх 10 років проживає на території республіки".

Цю статтю, як пояснив депутат Махмадали Ватанзода, пропонується доповнити наступним змістом: "Обмеження, передбачені у цій статті, не поширюються на засновника "Миру і національної єдності - лідера нації". Цим правовим статусом чинний президент Емомалі Рахмон був наділений депутатами 9 грудня минулого року.

У числі інших істотних поправок до Конституції Таджикистану є заборона на створення політичних партій та об'єднань релігійного й націоналістичного характеру, скасування Ради юстиції. Забороняється також діяльність іноземних політичних партій.

Читайте також:

Крім того, також поправки до конституції закріплюють президентську форму правління, яка фактично діє з 1994 року, але не прописано в чинній редакції основного закону.

Нагадаємо, Емомалі Рахмон є керівником країни з 1992 року.

    Реклама на dsnews.ua