• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

У Таллінні обурені заявами Росії про "звільнення" Естонії СРСР

Реклама на dsnews.ua
Міністерство закордонних справ Естонії висловило обурення у зв'язку з заявами російських колег про те, що Радянський Союз "звільнив" країну під час Другої світової війни

Про це повідомляє естонський портал ERR, інформує "ДС".

Так, на сторінці МЗС Росії в Twitter з'явилося заяву наступного змісту:

"Люди Таллінна з ентузіазмом вітали війська Червоної Армії і СРСР. Солдати СРСР билися пліч-о-пліч з доблесними естонськими військами, щоб очистити столицю і значну частину республіки від німецько-фашистських загарбників ", - зазначено в повідомленні.

За оцінкою зовнішньополітичного відомства Естонії, опубліковані російською стороною 22 вересня твердження є "історично невірними".

"Естонська Республіка не брала участі у Другій світовій війні і постраждала як від нацистської Німеччини, так і від радянської окупації. Радянський Союз не звільнив Естонію, а нас окупував майже на п'ятдесят років. Ми глибоко обурені тим, що Росія продовжує поширювати історичну несправедливість і зводити до мінімуму різні злочини радянського режиму", - йдеться в заяві, яку МЗС країни поширив 23 вересня.

"Ми також засуджуємо неодноразові спроби російського Мзс виправдати пакт Молотова-Ріббентропа", - додали дипломати.

Напередодні в Естонії відзначили День опору, присвячений пам'яті сложившему свої повноваження 22 вересня 1944 року уряду Отто Тийфа.

День опору і День уряду Отто Тийфа відзначається за рішенням естонського парламенту протягом останніх дванадцяти років.

При цьому проживають в Естонії ветерани Другої світової війни, що билися на боці СРСР, блокадників Ленінграда і в'язні фашизму, відзначають 22 вересня День визволення Таллінна від фашистських загарбників.

Нагадаємо, раніше міністерство закордонних справ Росії заявило, що завдяки підписанню договору про ненапад між СРСР і фашистською Німеччиною (пакт Молотова-Ріббентропа) були врятовані сотні тисяч життів.

23 серпня 1939 року, в Москві міністр закордонних справ Німеччини Йоахім Ріббентроп і комісар закордонних справ СРСР В'ячеслав Молотов підписали у присутності Сталіна договір, що увійшов у історію як "пакт Молотова-Ріббентропа". Він складався з семи статей і передбачав зобов'язання обох сторін утримуватися від агресивних дій і будь-якого нападу стосовно один одного як окремо, так і спільно з іншими державами при будь-яких діях другої сторони, що передбачала невтручання навіть якщо одна з сторін здійснить агресію.

Договір містив таємний протокол, в якому був обумовлений територіальний устрій майбутньої Європи.

Так, згідно з ним, Фінляндія, Естонія, Латвія, Литва (разом з польським на той час Вільном, нині - Вільнюсом) та Бессарабія відходили в радянську зону впливу, а Польща мала бути розділена між Німеччиною і СРСР по річках Нарев, Вісла та Сян.

Вже через тиждень після підписання пакту, Німеччина атакувала Польщу, а в кінці вересня радянські війська почали окупацію західної України та Західної Білорусі.

    Реклама на dsnews.ua