• USD 27.6
  • EUR 32.7
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

У Туреччині Кулеба провів зустріч з власниками українського бізнесу

Реклама на dsnews.ua
У Туреччині міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба зустрівся з власниками та керівниками українського бізнесу, які працюють у цій країні

Про це йдеться в повідомленні МЗС України, передає "ДС".

Глава зовнішньополітичного відомства зазначив, що Міністерство закордонних справ та дипломатичні установи визначили одним із пріоритетів створення додаткових можливостей для українських компаній за кордоном, розвиток взаємовигідної торгівлі та інвестицій з іноземними державами, просування українських виробників на ринках інших країн, захист законних прав та інтересів українського бізнесу за кордоном.

Учасники зустрічі відверто обговорили основні проблемні питання, з якими стикаються українські підприємства в Туреччині. Міністр запевнив, що поставить ці питання перед турецькою стороною і закликала бізнес об'єднуватися між собою для посилення позицій.

Глава МЗС України зазначив ІТ-послуги та сільське господарство які дві експортні сфери, які гідно представляють бренд України у світі. Зокрема, в умовах порушення пандемією традиційних ланцюгів поставок, потужний аграрний експорт перетворює Україну у гаранта продовольчої безпеки світу.

Представники бізнесу зазначили, що підписані в 2017 році оновлені угоди про уникнення подвійного оподаткування та взаємне сприяння та захист інвестицій поліпшили умови для їх діяльності. Вони також наголосили на важливості подальшої роботи щодо укладення Угоди про зону вільної торгівлі між Україною і Туреччиною.

Кулеба звернув особливу увагу присутніх на недавно оновлений Рада експортерів і інвесторів при Мзс України. Цей орган здатний на практиці сприяти вітчизняному бізнесу в закріпленні, зокрема, на турецькому ринку. Крім того, він здатний відкривати додаткові перспективи спільного з турецькими партнерами виходу на ринки третіх країн.

"Моє завдання - побудувати систему МЗС, яка чітко працює і допомагає бізнесу та інвесторам. Я закликаю вас активніше користуватися можливостями, які пропонує формат Ради експортерів і інвесторів при МЗС", - зазначив міністр.

    Реклама на dsnews.ua