• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

У Венеції проходить референдум про автономію міста

Реклама на dsnews.ua
У Венеції в неділю, 1 грудня, проходить референдум, на якому жителі будуть вирішувати, чи слід місту отримати автономію і відокремитися від материкового промислового центру Местре

Влада роблять все можливе, щоб забезпечити низьку явку, повідомляє "ДС" з посиланням на The Guardian.

За даними видання, на головному острові Венеції про референдум повідомляється тільки на шести плакатах. А тих, хто вивісив прапори біля своїх будинків, агітуючи за незалежність, поліція оштрафувала за "виборчу пропаганду".

Проти референдуму, зокрема, виступає мер Венеції Луїджі Брюгнаро. Як повідомляють у ЗМІ, він пробував його заблокувати, незважаючи на обіцянку голосування в його виборчої кампанії 2015 року.

Брюгнаро закликав громадян скинути бюлетень, аргументуючи це тим, що "незалежність призведе до величезних витрат".

Венеція вже не вперше намагається відокремитися від Местре. Референдум про автономію є п'ятим за останні 40 років - попередні чотири спроби відокремитися зазнали невдачі. Останній раз у 2003 році причиною стала низька явка, що не досягла необхідного 50-відсоткового порогу.

Голосування проходить після найбільших повеней з 1966 року і на тлі зростання масового туризму і перенасичення міста на воді круїзними лайнерами.

Нагадаємо, у Венеції очікують чергового підняття рівня води до 1,6 метра над рівнем моря. У регіоні вже оголосили найвищий рівень небезпеки. Ввечері 16 листопада "припливне пік", який зафіксований у венеціанському кварталі Пунта делла-Салюте, досягав 155 сантиметрів. Згодом вода швидко почала спускатися, але 17 листопада вона знову почала прибувати.

    Реклама на dsnews.ua