• USD 27.7
  • EUR 33.3
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

В Угорщині заявили, що не об'єднувалися з Росією для "захисту"нацменшин" в Україні, - Зеленко

Реклама на dsnews.ua
В Угорщині спростували слова спікера Держдуми Росії В'ячеслава Володіна про те, що в парламентах двох країн нібито заявляли про координацію зусиль щодо захисту національних меншин в Україні

Про це у відповідь на запитання журналістів заявила речник українського МЗС Катерина Зеленко, передає "ДС" з посиланням на прес-службу відомства.

МЗС України ознайомився з інформацією щодо заяви спікера Державної Думи РФ Ст. Володіна про звернення державних Зборів Угорщини до Держдуми з проханням про об'єднання зусиль для захисту національних меншин в Україні. У зв'язку з цим наше Посольство в Будапешті звернулося до угорській стороні для перевірки вказаної інформації і отримало відповідь, що, враховуючи те, що державні Збори Угорщини не приймали таких заяв, вони ні усно, ні письмово не могли передавати таку інформацію в ході угорсько-російських переговорів на рівні парламентів. Вважаємо, що Україна і Угорщина є країнами-партнерами, які здатні самостійно, шляхом діалогу і консультацій знайти рішення для усіх питань, у тому числі й тих, за якими ми маємо різні підходи. Віримо, що Угорщина, як член ЄС і НАТО нас підтримує у протидії російської агресії, не буде укладати альянси з агресором проти України і також відреагує на появу цієї інформації", - цитує прес-служба слова Зеленко.

Нагадаємо, раніше спікер Держдуми Росії В'ячеслав Володін заявив, що парламент Угорщини нібито звернувся до Держдумі РФ з проханням об'єднати зусилля по захисту прав мовних меншин в Україні.

    Реклама на dsnews.ua