• USD 36.6
  • EUR 35
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

У Зімбабве назріває військовий переворот: до столиці стягують танки

Реклама на dsnews.ua
Армія Зімбабве заявила про готовність втрутитися, якщо керівництво країни продовжить чищення в правлячій партії

З такою заявою у вівторок, 14 листопада, виступив командувач ЗС африканської країни генерал Костянтин Чивенга, передає "ДС" з посиланням на AFP.

Він закликав беззмінного президента Роберта Мугабе припинити звільняти ветеранів Зімбабвійського африканського національного союзу (ZANU-PF). Минулого тижня президент несподівано відправив у відставку віце-президента Еммерсона Мнангагву.

Цей політик неодноразово конфліктував з першою леді Грейс Мугабе, яку вважають спадкоємицею 93-річного лідера, коли той помре. В армії переконані, що президент намагається допомогти дружині зачистити опозиційно налаштованих політиків.

Як повідомляє Reuters з посиланням на очевидців, в 20 км столиці Зімбабве Хараре, помічені танки.

Нагадаємо, що Роберт Габріель Мугабе народився 21 лютого 1924 року. У 1980 році після проголошення незалежності Зімбабве він вступив на пост прем'єр-міністра країни. У 1987 році він змінив політичну систему країни і став президентом, після чого переобирався і продовжує залишатися на цій посаді. Наступні вибори президента відбудуться в 2018 році. І Мугабе підтвердив, що буде балотуватися знову.

    Реклама на dsnews.ua