• USD 36.6
  • EUR 35
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

У Зімбабве військові затримали міністра і захопили телекомпанію

Реклама на dsnews.ua
Військовослужбовці армії Зімбабве взяли під контроль будівлю державної телерадіокомпанії ZBC в столиці країни Хараре , також військові затримали міністра фінансів Зімбабве

Військовослужбовці армії Зімбабве взяли під контроль будівлю державної телерадіокомпанії ZBC в столиці країни Хараре, повідомляє Reuters , передає "ДС".

Стверджується, що військові перевіряють тих, хто входить і виходить з будівлі. Кілька працівників ZBC були побиті військовими. Також повідомляється, що випуск новин, який повинен був бути показаний на ZBC, був замінений музичною заставкою.

Також є інформація, що військові затримали міністра фінансів Зімбабве Ігнатіуса Чомбо.

Представник армії Зімбабве заявив, що події в країні не є військовим переворотом, а президент Роберт Мугабе перебуває в безпеці, передає Associated Press.

"Нашою метою було притягнути до відповідальності злочинців у оточенні Мугабе, з-за яких країна відчуває соціальні та економічні страждання", - заявив представник військових на державному телеканалі.

За його словами, як тільки військові "виконають свою місію, вони розраховують, що ситуація в країні нормалізується".

У той же час в столиці Зімбабве Хараре відбулися як мінімум три вибухи, повідомляє Associated Press.

На вулицях міста були помічені військові машини і озброєні солдати, які нападали на перехожих, пише агентство. Відомостей про потерпілих поки не надходить.

Влада Зімбабве підсилили військову охорону головних урядових об'єктів в Хараре. Військові встановлюють блокпости на головних транспортних магістралях міста. Посилена охорона виставлена також біля президентського палацу.

Раніше повідомлялося про танки в столиці Зімбабве Хараре. Це відбувається на тлі загострення політичної кризи в країні. На початку листопада 93-річний Мугабе, який керує країною 37 років, відправив у відставку віце-президента Еммерсона Мнангагву, звинувативши його в підготовці державного перевороту. Також переслідування зазнали близько ста чиновників уряду Зімбабве. Їх звинуватили в підтримці Мнангагвы.

    Реклама на dsnews.ua