• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Вакцинуватись від COVID-19, ймовірно, доведеться регулярно, — BioNTech

Масова вакцинація населення від COVID-19 дозволить зменшити кількість інфікованих людей на понад 90%, однак людям можуть знадобитися додаткові дози вакцини щороку або кожні півтора року

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив керівник компанії BioNTech Угур Шахін в інтервʼю Bild, передає "ДС".

За словами очільника BioNTech пандемію можна ефективно стримувати, якщо вакцину отримає достатньо людей, оскільки масові щеплення зменшують кількість інфікованих коронавірусом на 92%.

При цьому наявна вакцина може захистити і від нових, більш небезпечних штамів COVID-19, але, можливо, виникне потреба у кількаразовому щепленні.

"У разі появи небезпечного штаму, дієвим підходом може бути введення третьої дози наявної вакцини. Таке підсилення щеплення може спровокувати настільки сильну імунну реакцію, що навіть сильніший штам не зможе її подолати.

Якщо ми хочемо сповільнити поширення вірусу у майбутньому й зменшити рівень інфікування, то підсилювати щеплення треба частіше, можливо щорічно, або що півтора року", — сказав Шахін.

Нагадаємо, 24 лютого в Україні стартувала вакцинація від коронавірусу препаратом CoviShield від виробника AstraZeneca. За три попередні дні в країні щеплено 3 141 особу.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua