• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Вчені назвали небезпеку "індійського" штаму COVID-19

Так званий "індійський" штам коронавірусу ("Дельта") удвічі збільшує ризик госпіталізації хворих на COVID-19 в порівнянні з "британським" штамом ("Альфа")

пандемія коронавируса
пандемія коронавируса / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в дослідженні Університету Стратклайда, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

У дослідженні говориться, що ранні дані свідчать про те, що захист від вакцин проти "індійського" штаму може бути нижче, ніж ефективність проти "британського".

У дослідженні вивчалися 19 543 випадки захворювання серед населення та 377 госпіталізацій серед 5,4 мільйона чоловік в Шотландії, з яких у 7723 випадків і 1234 госпіталізацій був виявлений штам Дельта.

Професор епідеміології громадської охорони здоровʼя Університету Стратклайда Кріс Робертсон заявив, що з поправкою на вік і супутні захворювання, варіант Дельта приблизно в два рази підвищує ризик госпіталізації, але вакцини все ж знижують цей ризик.

"Якщо у вас позитивний результат, то дві дози вакцини або одна доза протягом 28 днів приблизно на 70% знижують ризик госпіталізації", — заявив він.

Через два тижні після введення другої дози вакцина Pfizer забезпечила 79% захист від вірусу, викликаної штамом Дельта, в порівнянні з 92% від варіанту Альфа. Вакцина компанії AstraZeneca, в свою чергу, забезпечила 60% захист від варіанту Дельта в порівнянні з 73% від варіанту Альфа.

Дослідники застерегли від використання отриманих даних для порівняння вакцин один з одним через відмінності в когортах, які отримали кожен тип щеплення, і відмінностей в тому, як швидко виробляється імунітет при використанні кожного щеплення.

За їх словами, дві дози вакцини забезпечують набагато кращий захист від варіанту Дельта, ніж одна доза.

"Я думаю, що будь — яке розширення можливостей до повного припинення заходів блокування буде корисним", — заявив директор Інституту Ашера при Единбурзькому університеті Азіз Шейх.

Як повідомляла "ДС", у Всесвітній організації охорони здоровʼя заявили, що однієї вакцинації від коронавірусної інфекції замало для того, щоб подолати пандемію.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua