• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Вчені запропонували організувати на Місяці банк сперми та яйцеклітин

Вчені запропонували відправити зразки сперми і яйцеклітин 6,7 мільйона видів із Землі в ковчег, побудований на Місяці

Реклама на dsnews.ua

Також передбачається відправка насіння і спор, передає "ДС" із посиланням на Daily Mail.

Таким чином планують організувати "глобальний страховий поліс".

Передбачається, що генний банк на Місяці може бути побудований під місячною поверхнею в порожнистій охолоджувальній лавовій трубі.

Зразки, поміщені в ковчег, будуть зберігатися в холодильнику при кріогенних температурах. А сам обʼєкт буде живитися енергією від сонячних батарей на поверхні Місяця.

Таким чином планують зберегти генетичну різноманітність Землі у випадку глобальної катастрофи, яка може бути викликана зміною клімату, супервулканом або зіткненням з астероїдом.

"Ми, люди, близько 75000 років тому зіткнулися з виверженням супервулкана Тоба, яке викликало період похолодання тривалістю в 1000 років. І, за деякими даними, узгоджується з передбачуваним скороченням людського розмаїття", – нагадав інженер-механік Джекан Танга з університету Аризони.

Ідея створення генних банків для відновлення втраченого біорізноманіття в майбутньому не нова. До прикладу, понад мільйон зразків насіння нині зберігається в Глобальному сховищі насіння Свальбарда на острові Шпіцберген, що в Арктичному морі. Однак вчені пояснюють, що розміщення таких обʼєктів на Землі робить їх вразливими для випадкових втрат.

Нагадаємо, в американському космічному агентстві NASA мають намір відправити першу жінку на Місяць впродовж десяти років.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua