• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Велика країна: У Росії вирішили заощадити мільярди на армії, щоб виплатити борги за комуналку

Реклама на dsnews.ua
Міноборони Росії скоротив програму озброєння на мільярди рублів для погашення боргів за комунальні послуги

Міністерство оборони скоротило державну програму озброєння на 29 млрд рублів в 2016-2017 роках задля погашення боргів за комунальні послуги, пише РБК з посиланням на внутрівідомчу листування та лист директора департаменту майнових відносин Міноборони Дмитра Куракіна першого заступника міністра Руслану Цаликову, передає "ДС".

У 2016 році фінансування програми виділили 8 млрд рублів для погашення боргів за комунальні послуги, в 2017 - 21 млрд рублів. Міноборони не відповіло на запит видання про причини перерозподілу грошей. Всього держпрограми озброєння скоротили на 75 і 77 млрд рублів відповідно, але РБК не уточнює, на що спрямували ресурси, що залишилися.

На сайті Арбітражного суду Москви РБК виявило більше 10 справ, судячи з яким Міноборони має заборгованості перед керуючим компаніями, зокрема, "Головне управління житловим фондом" (ГУФЖ) намагається стягнути з відомства 9,2 млн рублів за комунальні послуги, утримання та ремонт житлового фонду. Ще одна компанія, що управляє житловим фондом Міноборони - ГУ "ЖКГ" - за станом на 1 січня 2017 року повинна була дочірнім компаніям "Газпрому" 2,5 млрд рублів.

Як розповів один з джерел РБК, компанія "Гарнізон" наймає підрядників для управління майном Міноброни, ті оплачують послуги постачальників енергії, а відомство має компенсувати витрати. "На ділі КК влазять у борги і судиться з Міноборони в арбітражі", - сказав співрозмовник видання.

Відомство також змушене оплачувати обслуговування більш ніж 30 тисяч незаселених приміщень, які знаходяться у нього на балансі. Причому близько 2,6 тисячі квартир з цього числа насправді житлові. "Деяким мешканцям ще в радянський час командування видало ключі, а про ордер або договір найму забуло. Інші ж постояльці знімають житло у який вирішив підзаробити коменданта гуртожитку", - розповідає адвокат юридичної компанії "Останній дозор" Олександр Молохов. Частина приміщень планується передати муніципальній владі.

    Реклама на dsnews.ua