• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Угорщина оскаржить рішення Європарламенту про санкції

Реклама на dsnews.ua
Угорщина вважає голосування в Європейському парламенті недійсним і має намір оскаржити рішення, яке може призвести до позбавлення країни голосу в Раді ЄС

Про це заявив глава адміністрації прем'єр-міністра Угорщини Гергей Гуйяш, повідомляє "ДС" з посиланням на AFP.

Будапешт стверджував, що резолюція по Угорщині не отримала достатньої підтримки, оскільки були враховані тільки голоси, подані за чи проти, а утрималися - немає.
Гуйяш заявив, що уряд прийме рішення про конкретних юридичних кроках 17 вересня. Він додав, що найбільш вірогідний варіант - оскарження результатів у Суді ЄС.

Як повідомляла "ДС" Європарламент ініціював процес, який в кінцевому підсумку може призвести до тимчасового позбавлення Будапешта права голосу в об'єднанні. Критика ЄС стосувалася у тому числі закону "Стоп Сорос", який був прийнятий парламентом Угорщини в кінці червня. Закон передбачає введення кримінальної відповідальності за допомогу нелегальним мігрантам.

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан під час виступу в Страсбурзі назвав звіт комітету Європарламенту про порушення Угорщиною правил і цінностей ЄС образою угорської нації.

13 вересня МЗС Польщі заявив, що Варшава не підтримає введення Євросоюзом санкцій відносно Угорщини.

    Реклама на dsnews.ua