• USD 27.7
  • EUR 33.1
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Угорщина схвалила російську вакцину "Супутник V"

Реклама на dsnews.ua

Російська вакцина проти коронавірусу "Супутник V" отримала шестимісячний дозвіл на використання в Угорщині

Про це у середу, 20 січня, заявив Матяш Сентівані, генеральний директор Угорського національного інституту фармації та харчування (OGYÉI), передає "ДС" з посиланням на Європейську правду.

Виступаючи ввечері по угорському державному телебаченню, Сентівані сказав, що дозвіл був виданий на шість місяців і може бути продовжений один раз ще на шість місяців.

Угорський вебсайт Origo.hu повідомив, що регулятор також схвалив вакцину AstraZeneca.

Втім наразі не ясно, коли російська вакцина стане доступною для угорців. Державні ЗМІ повідомили, що OGYÉI очікує відповіді від Національного центру громадської охорони здоровʼя (NNK), який, як очікується, протягом декількох тижнів оприлюднить свій висновок щодо вакцини.

Раніше в середу міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто провів телефонну розмову з міністром охорони здоровʼя Росії. Угорські експерти в області охорони здоровʼя зараз перебувають в Росії, а сам Сійярто повинен відправитися в Москву в пʼятницю. 

У відео на Facebook міністр закордонних справ сказав, що юристи уряду Угорщини працюють над проєктом контракту на поставку російської вакцини.

Лазівка 2001 року дозволяє країнам ЄС схвалювати вакцини проти коронавірусу без участі Європейського агентства з лікарських засобів в екстрених випадках. EMA поки дало розробникам вакцини "Спутник V" тільки наукові рекомендації.

    Реклама на dsnews.ua