• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Віагра для Лукашенка

Після цих виборів Лукашенко вийшов найслабшим за всю свою історію. Але без зовнішнього впливу зняти його просто неможливо.

Реклама на dsnews.ua

Головний результат цих виборів — як мінімум половина білорусів ставить під сумнів результат виборів. Вони не готові до виступів, але Лукашенко перетворюється в їхніх очах на диктатора що старіє, який для когось ворог, для когось недруг, а для більшості смішний маразмуючий персонаж. Він перестає бути страшним. Так було з усіма подібними персонажами: і з Піночетом, і з Салазаром, і Хусейном, і іншими.

Але, на жаль, у всіх них є одна спільна риса: вони не могли змиритися зі своєю старістю. Для них, їхній головний виклик — це навіть не опозиція чи інтриги оточення. Їхній головний виклик — старіння. Вони заводять коханок (як тут не згадати спогади коханки Хусейна про віагру, яку він пив, а вона робила вигляд, що цього не помічає). Вони роблять демонстративні і показні дурниці. Але найстрашніше інше: на всі нові виклики вони пробують відповідати за лекалами своїх колишніх перемог. Генерали завжди готуються до попередніх воєн. А старіючі диктатори роблять те саме, що їм вдавалося в юності. Вони хочуть ще раз увійти в ту саму ріку.

Лукашенко після цих виборів стає дуже прогнозованим. Він буде істерично закручувати гайки і "перетрахівать" своє оточення. Він вже не мислитиме добробутом людей чи рядком в історії. Він зосередиться виключно на своїй владі і можливій передачі її синові. Тому для нього наступні 5 років — ключові. Але головна проблема Лукашенко полягає в тому, що Колі Лукашенко в 2025 році буде всього 20 років і він не зможе стати наступником (навіть Кім Чен Ин розпочав в 26. Тому Лукашенко має правити ще як мінімум десять років. А це дуже важко фізично.

Великий, майже десятимільйонний народ, став заручником одного питання: як безболісно передати владу дитині диктатора. Або не передати.

Майдан поки навіть не проглядається. Для його підготовки потрібні лідери і політична структура, яких поки немає, продажні силовики, які поки тримаються і гроші. Також потрібно, щоб хоч якась серйозна іноземна сила визнала легітимність цього Майдану. А з цим все погано.

Інший варіант — змова силовиків. Але це можливо лише за умови бажання Росії. Поки Путіну потрібен слабкий Лукашенко. І він буде його ослаблювати доти, поки в обмін на "царство" Колі Лукашенка Білорусь не здасть останні залишки суверенітету. Єдиний сумний плюс всієї цієї історіі — квест "хто перший помре — Путін чи Лукашенко".

    Реклама на dsnews.ua