• USD 40.4
  • EUR 43.2
  • GBP 51.1
Спецпроєкти

Вибори у Білорусі: незалежні спостерігачі заявляють про явку вище 100%

Реклама на dsnews.ua

У Мінську на кількох дільницях для голосування на виборах президента Білорусі незалежні спостерігачі зафіксували явку понад 100%

Мова йде про ділянки № 21 і № 22 у столичній гімназії № 43 на вулиці Казимирівській, передає "ДС" з посиланням на TUT.BY.

За словами незалежних спостерігачів, у списках виборців там сумарно значаться приблизно 5,8 тисячі осіб. За протоколами виборчих комісій явка на достроковому голосуванні на них склала близько двох тисяч осіб. В основний день голосування 9 серпня станом на 17:30 у двері гімназії, за підрахунками спостерігачів, вже зайшло близько 3,8 тисячі осіб, а в черзі з бажаючих проголосувати стоять кілька сотень виборців, і вона розтягнулася приблизно на кілометр, огинаючи будівлю. Таким чином, явка вже мала перевищити 100%.

У виборчій комісії дільниці № 22 відмовилися давати коментарі.

Спостерігачі кажуть, що в основному люди йдуть на дільницю № 22, а на дільниці № 21 чергу невелика — причина цього їм невідома. Через величезну кількість людей члени комісії не справлялися з потоком, і альтернативні спостерігачі, які вже закінчили свою зміну, вирішили залишитися, щоб допомогти розподілити виборців — оголошували у черзі адреси для кожної з ділянок. Більше того, вони допомогли організувати роботу комісії, запропонувавши її членам розподіляти між собою адреси і викликати людей з коридору по ним, щоб кожен з них був однаково зайнятий, а сам процес пішов швидше.

За словами спостерігачів, люди, які проголосували, скаржаться на велику кількість зіпсованих бюлетенів, які їм видають: деякі з мітками або точками, якісь навіть пошкоджені — їх замінюють тільки на вимогу виборців. Також людям в початку не дозволяли ставити дату в журналі, однак, коли обурення зросло, їм дозволили ставити дату в клітинку з підписом.

Черга біля гімназії № 43 не перестає рости, і є сумніви в тому, що за час, що залишився всі люди встигнуть проголосувати. Як зізнаються незалежні спостерігачі, їх самих спочатку не пускали в приміщення для голосування, але через колосальне навантаження члени комісії вже не просять їх піти — просто дуже зайняті.

Як повідомляла "ДС", вибори президента Білорусі визнали такими, що відбулися.

    Реклама на dsnews.ua