• USD 28.3
  • EUR 33.4
  • GBP 37
Спецпроєкти

Від клімату до ненависті: генсек ООН назвав головні глобальні загрози

Реклама на dsnews.ua

Світу загрожує цілий комплекс глобальних проблем, починаючи від кліматичної катастрофи, закінчуючи гендерною нерівністю, ненавистю і політичною напруженістю

Про це заявив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш під час відкриття сегмента зустрічей високого рівня 75-ї Генасамблеї ООН, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Після прийняття Пекінської платформи дій гендерна нерівність залишається найсерйознішою проблемою у сфері прав людини в усьому світі", — підкреслив Гутерреш.

Однак, за його словами, "насувається кліматична катастрофа, руйнується біорізноманіття, знову зростає загроза злиднів, поширюється ненависть, посилюється геополітична напруженість".

Окреме занепокоєння викликає ядерна зброя, яка "залишається в стані підвищеної бойової готовності". До того ж, підкреслив генсек, новаторські технології відкривають нові колосальні можливості, але одночасно вони зробили світ уразливим до нових загроз.

"Пандемія COVID-19 оголила всі основні фактори уразливості сучасного світу", — підкреслив генеральний секретар. У звʼязку з цим він закликав світ обʼєднатися і разом протистояти глобальним викликам.

"Впоратися ми зможемо, якщо тільки поєднаємо наші зусилля. Сьогодні ми маємо забагато комплексних проблем і надто мало багатосторонніх рішень", — підкреслив Гутерреш.

Як повідомляла "ДС", президент Володимир Зеленський вважає проблему домашнього насильства другий за небезпекою після коронавірусу.

    Реклама на dsnews.ua