• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Виїзд Тихановської до Литви: Лукашенко поділився дивною версією того, що сталося

Реклама на dsnews.ua

За словами самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка, його політична противниця, лідерка опозиції в країні Світлана Тихановська повинна була стати "сакральною жертвою", і він, разом з главою МВС республіки Юрієм Караєва, допоміг їй виїхати до Литви

Слова Лукашенка, сказані ним під час наради "з актуальних питань" цитує білоруське держагентство БелТА, передає "ДС".

Так, Лукашенко заявив, що під час виборчої кампанії і на початку вуличних акцій протесту домагалися одного: їм не вистачало сакральної жертви. Нею могла стати екскандидатка у президенти Світлана Тіхановська, звернув увагу Олександр Лукашенко. Однак жінку на її ж прохання встигли вчасно вивезти до Литви, уточнив він.

"Та громадянка Білорусі та домогосподарка Тихановська сьогодні забула, що президент Білорусі її врятував", — сказав самопроголошений президент.

Олександр Лукашенко також заявив, що в ті дні викликав до себе пізно ввечері голову КДБ Валерія Вакульчика (згодом він був призначений держсекретарем Ради безпеки) і доручив йому "зняти з вулиць саме бойовий підрозділ і взяти під контроль штаб опозиції". В іншому випадку сталася б біда, заявив Лукашенко.

"Було завдання переодягнути наших хлопців з "Альфи" і в той же час, засвітившись там, акуратно показати, що ми взяли під контроль цей штаб, — розкрив подробиці "операції" Олександр Лукашенко. — 50 іноземних журналістів туди звезли разом з Тіхановською та іншими. У так званій охоронІ Тихановської був колишній співробітник чи міліції, чи то ще хтось. І він подзвонив до МВС: його насторожило, що в одному будинку зібрали стільки людей".

За словами самопроголошеного президента, до операції по запобіганню злочину були залучені 120 силовиків.

"Задум був — підпалити штаб і звинуватити владу", — пояснив він.

На наступний день, розповів Лукашенко, Світлана Тихановська попросилася на прийом до міністра внутрішніх справ, про що Юрій Караєв доповів Президенту.

"Я відправив туди двох людей: його першого заступника і керівника ОАЦ. В цілому прохання полягало в одному: "Будь ласка, передайте президенту, я хочу поїхати з Білорусі: буде біда". Ми розуміли, що може бути біда. І я віддав розпорядження: ми під охороною, за її бажанням, з людьми, про яких вона попросила, щоб її супроводжували, вивезли в Литву до дітей. і коли вона сказала, що у неї немає грошей, щоб там прожити, я розпорядився, і з держпідприємства взяли 15 тисяч доларів і віддали їй. "Велике спасибі вам", — плакала на шиї. Вивезли", — сказав Олександр Лукашенко.

Одночасно, за його словами, білоруському посольству в Литві було доручено допомогти Світлані Тихановській з переїздом, в тому числі з пошуком квартири.

"Але її швидко взяли під контроль спецслужби Литви. Все інше ви знаєте, — додав самопроголошений президент. — Цією сакральної жертви не сталося, а уявіть, якби це сталося. Тому її ніхто не випихав за кордон . Стояло питання життя і смерті, і це було її бажання".

    Реклама на dsnews.ua