• USD 27.8
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Виведення військ з Афганістану: заява НАТО

Країни-союзники у НАТО ухвалили рішення щодо початку виведення військ з Афганістану до 1 травня

НАТО виводить війська з Афганістану
НАТО виводить війська з Афганістану
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у заяві Північноатлантичної ради, передає "ДС".

"Союзники дійшли висновку, що ми почнемо виведення сил, що беруть участь в операції "Рішуча підтримка ", до 1 травня. Це виведення буде впорядкованим, скоординованим і проводитися за нашою власною волею. Ми плануємо, що виведення всіх сил... завершиться за кілька місяців. Ми будемо рішуче реагувати в цей період на будь-які атаки талібів", — мовиться в документі.

У НАТО нагадують, що у 2001 році союзники єдиний раз в історії Альянсу застосували ст. 5 Вашингтонського договору і направили свої сили в Афганістан, щоб протистояти "Аль-Каїді" і тим, хто напав на США 11 вересня, а також запобігти використанню терористами Афганістану як безпечного притулку.

Також відзначається, що завершення місії альянсу відбувається "на тлі відновлення регіональної та міжнародної підтримки політичного прогресу на шляху до миру".

"Ми продовжимо підтримувати мирний процес, здійснюваний афганцями і очолюваний афганцями. Ми вітаємо Стамбульську конференцію як можливість просунути мирний процес уперед і закріпити прогрес, досягнутий в Досі. Ми закликаємо афганський уряд і талібів дотримуватися своїх зобов'язань щодо мирного процесу, ініційованого угодою між США і "Талібаном" і спільною заявою США і Афганістану", — заявила Північноатлантична рада.

У НАТО пообіцяли, що продовжать підтримувати Афганістан, його народ і його інститути у забезпеченні безпеки і відстоюванні досягнень останніх 20 років.

"Виведення наших військ не означає припинення наших стосунків з Афганістаном. Швидше, це буде початком нової глави. В основі стійкого миру в Афганістані буде лежати міцна, всеосяжна і мирна угода, яка покладе край насильству, гарантує права людини для всіх афганців, особливо жінок, дітей і меншин, підтримає верховенство закону і гарантує, що Афганістан ніколи більше не стане притулком для терористів", — кажуть представники країн НАТО.

Як писала "ДС", президент США Джо Байден 14 квітня оголосив про виведення американських військ з Афганістану.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua