• USD 26.7
  • EUR 31.5
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

Влада Судану вирішила видати експрезидента країни Міжнародному кримінальному суду

Керівництво Судану вирішило видати колишнього президента країни Омара Аль-Башира і ряд інших осіб Міжнародному кримінальному суду

Реклама на dsnews.ua

МКС інкримінує Аль-Баширу злочину проти людяності та воєнні злочини в ході конфлікту в Дарфурі у 2003 році, інформує "ДС" з посиланням на Africa news.

"Кабінет міністрів вирішив передати розшукуваних посадових осіб МКС", — сказала глава МЗС країни Марьям аль-Махді.

Омар Аль-Башир очолював Судан з 1989 по 2019 рік. Прийшовши до влади в результаті військового перевороту, він очолив Раду командування революції національного порятунку, а потім став президентом країни.

Під час його правління вибухнув кровопролитний конфлікт в Дарфурі, в результаті якого загинули 200-300 тисяч осіб і близько 2,7 млн стали внутрішньо переміщеними особами.

21 липня 2008 року Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт аль-Башира за звинуваченням у геноциді у зв'язку з конфліктом у Дарфурі, де проводилися етнічні чистки. Таким чином аль-Башир став першим чинним главою держави, проти якого було висунуто звинувачення органом міжнародної юстиції.

У липні в МКС заявили, що Аль-Башир стане першим, якого судитимуть у справі Дарфура. У його справі значиться 31 пункт звинувачень, включаючи згвалтування, катування і вбивства.

Аль-Башир був відсторонений від влади у квітні 2019 року в результаті військового перевороту і заарештований.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua