• USD 29.3
  • EUR 31.3
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

Волкер не виключив застосування "ядерної опції" - відключення РФ від системи SWIFT

Однією з можливих заходів посилення тиску на РФ після її збройної агресії в районі Керченської протоки може стати відключення російських банків від системи SWIFT
Волкер: Однією з можливих заходів посилення тиску на РФ може стати відключення російських банків від системи SWIFT
Волкер: Однією з можливих заходів посилення тиску на РФ може стати відключення російських банків від системи SWIFT
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив спецпредставник Державного департаменту США по Україні Курт Волкер, передає "ДС" з посиланням на "Голос Америки".

За словами Волкера, США і їхні західні союзники розглядають ряд варіантів, щоб не допустити нових проявів одностороннього контролю Росії в загальних водах Азовського моря. США хочуть вжиття таких заходів, щоб "чинити тиск на Росію", - підкреслив дипломат.

"Можливою мірою є відключення російських банків від міжнародної банківської мережі SWIFT, яка регулюється законами Бельгії і прискорює міжнародні транзакції, відправляючи платіжні доручення фінансових інститутів в різних країнах", - сказав він.

Спецпредставник Держдепартаменту додав, що це називають "ядерної опцією", оскільки така міра приведе до витрат для всіх учасників.

"Зрештою, ми повинні зберігати можливість такого варіанту, тому що ми не можемо і далі дивитися, як Росія робить нові агресивні кроки щодо сусідів", - сказав Волкер.

Нагадаємо, 26 листопада Верховна Рада у відповідь на збройну агресію Росії в районі Керченської протоки і захоплення українських суден та їх екіпажів підтримала президентський законопроект про введення військового положення у 10 областях на 30 діб. Воєнний стан було введено з 26 листопада.

Всі захоплені прикордонниками ФСБ РФ українські моряки були заарештовані на два місяці, до 25 січня 2019 року. 3 грудня 24 всім українським військовополоненим було пред'явлено звинувачення за ч. 3 ст. 322 КК РФ ("Незаконний перетин кордону РФ").

Все про російської агресії в Азовському морі і про введення воєнного стану в Україні читайте тут

    Реклама на dsnews.ua