• USD 26.7
  • EUR 31.3
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

ВООЗ буде з'ясовувати походження коронавірусу

Всесвітня організація охорони здоров'я створює Міжнародну наукову консультативну групу за походженням нових патогенів (SAGO), яка має з'ясувати походження коронавірусу

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявили у Всесвітній організації охорони здоровʼя, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

Так, консультативна група буде відповідати за консультування ВООЗ з питань розробки глобальної структури для систематичного вивчення виникнення майбутніх нових патогенів з пандемічним потенціалом. Відносно коронавірусу вона буде підтримувати швидке проведення досліджень.

"Оголосивши відкритий конкурс на висунення кандидатур в SAGO, ВООЗ створює прозору основу для нової науково-консультативної групи, в роботі якої, як ми очікуємо, візьмуть участь всі держави-члени", — йдеться в повідомленні.

При цьому в ВООЗ закликав уряди всіх країн деполітизувати ситуацію і співпрацювати для прискорення досліджень походження коронавірусу і працювати для розробки загальної структури для майбутніх нових патогенів з пандемічним потенціалом.

"Цей відкритий заклик спрямований на те, щоб забезпечити виявлення широкого спектру наукових навичок і досвіду для консультування ВООЗ з питань досліджень, необхідних для визначення походження будь — якого майбутнього зʼявляється або знову зʼявляється патогену з пандемічним потенціалом", — йдеться в повідомленні.

ВООЗ також сподівається на продовження попередніх місій в Китай по вивченню походження SARS-CoV-2 для того, щоб зібрати достатньо даних для спростування гіпотези про можливий витік вірусу з лабораторії в Ухані.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua