• USD 28
  • EUR 32
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

ВООЗ: Кожен четвертий житель планети інфікований туберкульозом

Реклама на dsnews.ua
У світі 25% людей інфіковані однією з найбільш смертоносних інфекцій - мікобактерією туберкульозу

Про це повідомляє Всесвітня організація охорони здоров'я, передає "ДС".

За даними статистики, у 2017 році у всьому світі на туберкульоз захворіли 10 млн осіб, а серйозною проблемою залишається неповна реєстрація випадків інфікування та їх недостатня діагностика.

"З 10 млн тільки 6,4 млн було офіційно зареєстровано національними системами обліку, в той час як у 3,6 млн осіб хвороба була або не діагностована взагалі, або виявлена, але не зареєстрована. 80% цієї розбіжності припадає на 10 країн, в першу чергу на Індію, Індонезію та Нігерію. У минулому році реєстрацією було охоплено менше половини з приблизно 1 млн хворих на туберкульоз дітей, тобто, частка не виявлених випадків серед них набагато вище, ніж серед дорослих. В цілому туберкульозна інфекція є у чверті населення світу", - акцентують у ВООЗ.

У той же час експерти констатують, що недостатньо швидко росте показник охоплення лікуванням, який становить 64%, а для виконання цілей по туберкульозу повинен до 2025 року досягти як мінімум 90%.

"Кількість нових випадків зменшується на 2% в рік, більш швидкі темпи зниження спостерігалися 2013-2017 роках в Європі (на 5% в рік) і Африці (на 4% в рік). Хоча з 2000 року попереджено близько 54 млн випадків смерті від туберкульозу, він залишається найбільш смертоносною інфекційною хворобою у світі. Щоб досягти глобальної мети з ліквідації ТБ до 2030 року, країнам необхідно негайно прискорити протитуберкульозну діяльність, в тому числі за рахунок збільшення внутрішнього і міжнародного фінансування для боротьби з хворобою", - заявляють у ВООЗ.

    Реклама на dsnews.ua