• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

ВООЗ не підтримує плани ЄС щодо запровадження паспортів вакцинації

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) має істотні заперечення стосовно плану Єврокомісії щодо введення "цифрових зелених паспортів вакцинації"

ВООЗ виступає проти паспортів вакцинації
ВООЗ виступає проти паспортів вакцинації
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив директор регіонального евопейского бюро ВООЗ Ганс Клюге в інтервʼю виданню Die Welt, передає "ДС" з посиланням на DW.

Наразі немає певних даних про те, скільки тримається імунітет, повʼязаний з вакцинацією від коронавірусу. Зважаючи на це, ВООЗ ставиться критично до намірів з запровадження паспортів вакцинації.

"Ми розуміємо, що уряди стикаються з політичною реальністю", — наголосив бельгійський медик і додав, що заявленої на літо появи таких паспортів "навряд чи уникнути". "Однак ВООЗ цього не рекомендує", — заявив Клюге.

17 березня Єврокомісія має оприлюднити законопроєкт про "цифровий зелений паспорт", у якому мають нотуватись дані про вакцинацію від коронавірусу, хворобу COVID-19, а також негативні тести на коронавірус. Метою запровадження паспорту вакцинації є надійний шлях для скасування обмежень, а також уможливлення подорожей в Європі. Протягом трьох місяців мають бути створені технічні умови для того, щоб у межах усього ЄС дані паспорта зчитувались безпечно.

Між тим 5 березня міністр енергетики та інформаціних технологій Швеції Андерс Ігеман повідомив, що паспорти вакцинації зʼявляться в країні до літа. За його словами, йдеться про цифровий документ, що буде доступний на різних платформах, у тому числі на мобільних телефонах та електронних гаманцях.

Нагадаємо, раніше премʼєр-міністр Денис Шмигаль заявив, що зараз на міжнародному рівні точаться дискусії про запровадження умовних паспортів вакцинації. Такі документи можуть бути в форматі QR-коду з використанням державних реєстрів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua