"Все почалося в США": китайські вчені назвали свою версію початку пандемії

Китайські вчені стверджують, що коронавірусна інфекція, з високою ймовірністю, вперше з'явилася у вересні 2019 року в США

Дане дослідження не пройшло процедуру рецензування, звертає увагу видання South China Morning Post, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Результати обчислень показують, що у епідемії COVID-19 була велика ймовірність початися в США у вересні 2019 року", — говориться в дослідженні.

Згідно з працею, опублікованою на сайті Китайської академії наук, існує 50% ймовірності того, що перші випадки COVID-19 з'явилися в США між серпнем і жовтнем 2019 року — раніше, ніж було офіційно оголошено владою цієї країни.

Автори дослідження стверджують, що використовували загальнодоступні дані уряду США про постановку діагнозів, про взяття тестів і рівні смертності за період з березня 2020 року. Це дало можливість розробити формули, що допускають варіант з першими випадками COVID-19 в США ще в 2019 році.

Також автори зібрали дані по 12-ти регіонах в США, де, імовірно, міг циркулювати COVID-19 на самому початку епідемії в цій країні: за версією фахівців, найбільш рання дата для першого випадку хвороби може бути 26 квітня 2019 року в штаті Род-Айленд, а найпізніша — листопад 2019 року в штаті Делавер.

Робота виконана вченими Китайської академії наук та Науково-технічного університету Китаю.

Відносно цього дослідження виникають питання, зазначає South China Morning Post. Видання пояснює, що його автори не беруть до уваги такий факт: більшість ранніх випадків COVID-19, зафіксованих владою США, були завезені в країну з безлічі місць в Європі і Азії.

"Це аналіз низької якості. Я сумніваюся, що його можна опублікувати в міжнародному журналі", — цитує видання на умовах анонімності експерта в сфері охорони здоров'я.

Він уточнив, що при аналізі будь-яких позитивних тестів на наявність хвороби потрібно брати до уваги, як виконувалося тестування. Він підкреслив, що екстраполювати зроблені висновки за межі того періоду часу, за яким доступна інформація, наприклад, в минуле, завжди видається важким завданням.

Першим відомим осередком поширення COVID-19 стало китайський місто Ухань. Влада КНР заявляє, що перший випадок був діагностований в країні в грудні 2019 року. Влада США оголошувала про виявлення першого такого випадку на американській території 20 січня 2020 року.

Нагадаємо, раніше американська розвідка надала президенту США Джо Байдену нову засекречену доповідь про походження коронавірусу. Американська розвідка заявляє, що COVID-19, ймовірно, не розроблений як біологічна зброя, а, швидше за все, стався лабораторний інцидент або зараження від тварин.

Раніше Байден заявив, що Китай отримає світову ізоляцію, якщо не дозволить з'ясувати походження COVID-19.