• USD 27.9
  • EUR 34.1
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

Розкрили мережу секретних груп ФБР: Стала відома ще одна причина арешту Обамою російських "дач"

Реклама на dsnews.ua
Російські дипломати на своїх дачах" в штаті Меріленд і Нью-Йорку вели контррозвідувальну діяльність проти ФБР

Про це йдеться в статті репортерів Yahoo News Зака Дорфмана, Джини Маклафлін і Шона Нейлора, передає "ДС".

Автори нагадують, що 29 грудня 2016 року адміністрація Барака Обами оголосила про те, що дає 35 дипломатам РФ 72 години на від'їзд з США і про арешт двох так званих дач, належать уряду РФ, Пайонір-Пойнт (штат Меріленд) і на Лонг-Айленді (Нью-Йорк). Причиною такого рішення названо втручання Москви в американські вибори.

Однак, як йдеться в статті, колишні американські чиновники повідомили, що обидва об'єкти використовувалися для здійснення контррозвідувальної операції щодо ФБР, підірвала можливості Бюро відстежувати російських шпигунів на території США.

За словами співрозмовників Yahoo News, ФБР і ЦРУ довелося посилити заходи безпеки на критично важливих об'єктах нацбезпеки в районі Вашингтона та інших місцях.

"Це була дуже масштабна спроба втрутитися у наші найважливіші операції", - сказав колишній високопоставлений чиновник ЦРУ.

Американські власті виявили, що росіяни значною мірою покращили свої навички розшифровки захищеного зв'язку та успішно відстежували пристрої, що використовуються секретними групами спостереження ФБР.

Чиновники також побоювалися, що росіяни, можливо, винайшли інші способи моніторингу розвідувальних повідомлень США, включаючи злом комп'ютерів, не підключених до інтернету.

"Високопоставлені чиновники ФБР і ЦРУ інформували лідерів конгресу про це в рамках широкомасштабного дослідження вразливостей контррозвідки в США на Капітолійському пагорбі", - йдеться в матеріалі.

За словами екс-чиновників, російські шпигуни отримали інформацію про місцезнаходження таємних груп ФБР і, таким чином, отримали можливість позбутися від стеження Бюро.

"Компрометація систем зв'язку ФБР сталася невдовзі після рішення Білого дому 2010 року заарештувати і викрити групу "нелегалів" - російських оперативників, інкорпорованих в американське суспільство під глибоким прикриттям", - зазначили автори.

Як повідомляла "ДС", 29 грудня президент США Барак Обама підписав нові санкції проти Росії за кібератаки в період виборів американського президента. Персонами нон-грата були оголошені 35 російських дипломатів і шість співробітників ФСБ і ГРУ. Також влада США оголосила про закриття двох належать Росії баз відпочинку.

    Реклама на dsnews.ua