• USD 27.4
  • EUR 33.5
  • GBP 39
Спецпроєкти

Викид радіації в Росії: В "Грінпіс" забракували висновки "Росатому"

Реклама на dsnews.ua
У російському відділенні організації "Грінпіс" розкритикували висновки комісії "Росатому" щодо причин витоку ізотопу рутенія-106 і зажадали незалежної експертизи

Про це заявили представники "Грінпіс Росії", передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс".

"Грінпіс Росії" запустив петицію, в якій вимагає провести повноцінну перевірку щодо викиду рутенія-106 в повітря на території Російської Федерації з залученням незалежних фахівців і представників громадськості", - йдеться в повідомленні.

На думку екологів, висновок про те, що до викиду рутенія могло призвести падіння супутника, неспроможний - "подібні інциденти не можуть відбутися непомітно". В організації вважають, що причина потрапляння радіоактивних ізотопів в атмосферу "як і раніше невідома", хоча з моменту збору проб минуло вже більше двох місяців.

"Грінпіс Росії" вважає, що інцидент має бути розслідуваний, для того щоб в подальшому це не призвело до ще більш серйозних наслідків і приховування важливої інформації", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 21 листопада з'явилася інформація, що в селі Аргаяш Челябінської області, розташованому неподалік від підприємства з виробництва компонентів ядерної зброї "Маяк", зафіксували "екстремально високе" радіаційне забрудненняізотопами рутенію (Ru-106), що перевищує норму в 986 разів.

На об'єднанні "Маяк" заявили, що не причетне до викиду радіоактивного ізотопурутеній-106 в Челябінській області.

Відзначимо, в кінці вересня в Німеччині, Італії, Австрії, Швейцарії і Франції вчені зіткнулися з підвищеними рівнями ізотопу рутеній-106.

    Реклама на dsnews.ua