• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Washington Post просить владу США поміняти політику щодо України

Реклама на dsnews.ua
Редактори автритетного американського видання Washington Post звернулися до керівництва США з проханням змінити політику щодо України, стверджуючи, що нинішній курс може мати вкрай негативні наслідки

Про це йдеться в редакційній статті видання, опублікованій 1 грудня, передає "ДС".

Редактори зазначають, що сьогодні президент Зеленський зіткнувся з вирішальними моментами - він намагається укласти нову угоду з МВФ, а також планує зустріч з президентом РФ і лідерами Франції та Німеччини 9 грудня в Парижі.

"Протягом багатьох років політикою Сполучених Штатів була рішуча підтримка України в такі моменти - не тільки для підтримки демократії, яка бореться, але і для просування стратегічних інтересів США, таких як стримування російської агресії в Європі. Однак хаос, який президент Трамп вніс у відносини між США і Україною, фактично створив дипломатичний вакуум", - йдеться в статті видання.

"Практично кожен високопоставлений чиновник, який працював над відносинами в останні два роки, подав у відставку або давав свідчення в ході розслідування про імпічмент і був розкритикований президентом", - пояснюють редактори свою позицію.

Вони підкреслили, що Зеленського досі не запросили в Білий дім на зустріч, про яку Трамп говорив під час спроб отримати політичні вигоди від України. Крім того, Трамп продовжує повторювати помилкові звинувачення про роль України на виборах 2016 року - навіть після того, як йому повідомили, що за цими чутками стоять російські спецслужби.

"Все це значно послаблює позицію пана Зеленського, особливо на тлі того, що він планує зустріч з Путіним і канцлером Німеччини Ангелою Меркель і президентом Франції Еммануелем Макроном. Останні двоє, ймовірно, будуть тиснути на українців, щоб вони пішли на поступки російському правителю - адже така угода дозволить їм відновити європейські відносини з Росією ", - йдеться в статті.

Редактори Washington Post закликали членів Конгресу чинити тиск на Трампа і держсекретаря Помпео, щоб ті оживили підтримку України, а Державний департамент - призначити нового високопосадовця, який би представляв Сполучені Штати на мирних переговорах.

"Сам містер Помпео повинен бути залученим. Вкрай важливо, щоб Сполучені Штати продемонстрували свою відданість незалежності України. В іншому випадку збиток, нанесений містером Трампом, тільки посилиться", - резюмували в Washington Post.

Раніше "ДС" повідомляла, що Конгрес Сполучених Штатів Америки в понеділок, 2 грудня, розгляне докладний доповідь за розслідування в рамках процедури імпічменту президента Дональда Трампа.

    Реклама на dsnews.ua