• USD 27.9
  • EUR 34.1
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

Японий і унунпентий: у таблиці Менделєєва з'явилися нові елементи

Реклама на dsnews.ua
Востаннє таблицю доповнювали у 2011-му

Хімічні елементи 113, 115, 117 і 118 офіційно додали в періодичну таблицю Менделєєва. Про це, як передає "ДС", повідомляє прес-служба Міжнародного союзу чистої і прикладної хімії (IUPAC).

Честь відкриття 115, 117 і 118-го елементів присуджено команді російських і американських вчених з Об'єднаного інституту ядерних досліджень в Дубні, Ліверморської національної лабораторії в Каліфорнії і Окріджській національної лабораторії в Теннессі. Новим елементам присвоєні "тимчасові" назви унунпентий (ununpentium - Uup), унунсептій (ununseptium - Uus) і унуноктій (ununoctium - Uuo).

Відкривачами 113-го елемента визнані вчені з японського Інституту природничих наук (RIKEN). В честь цього елемент отримав назву японий. Право придумати назви іншим новим елементам належить їх першовідкривачам, на що відводиться п'ять місяців, після чого їх офіційно затвердить рада IUPAC.

Всі чотири нові елементи були синтезовані штучно. У природі, як правило, спостерігаються хімічні елементи з атомним номером (кількістю протонів в ядрі) не вище 92 (уран). Елементи з кількістю протонів від 93 до 100 можна отримати в реакторах, вище 100 - на прискорювачах частинок.

Останній раз періодична таблиця розширювалася в 2011 році, коли були додані 114-й і 116-й елементи, названі флеровием і ливерморием.

Читайте також:

Нагадаємо, в квітні 2015-го, після двох років модернізації, фахівці Європейської організації ядерних досліджень CERN знову запустили Великий адронний коллайдер, найпотужніший у світі прискорювач заряджених частинок, розташований на кордоні Франції та Швейцарії. Про п'яти наукових подій 2015 року, які змінять світ, читайте тут.

    Реклама на dsnews.ua