• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Японія занепокоїлася через дії "озброєних сусідів" — Росії та Китаю

Японія занепокоєна тим, що сусідні з нею держави нарощують озброєння і активізують діяльність своїх збройних сил

Японія занепокоєна тим, що сусідні з нею держави нарощують озброєння
Японія занепокоєна тим, що сусідні з нею держави нарощують озброєння
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у щорічній доповіді щодо безпеки Японії та положення у світі, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

Зокрема, згадується Росія, яка "здійснює модернізацію своїх озброєнь, включно з ядерними", розвиває гіперзвукові й інші види сучасної зброї, активізує дії в космосі.

Як приклад загрози безпеці Японії наводиться діяльність російських підводних човнів і ракетні пуски з атомного підводного човна класу "Борей" під час стратегічних навчань в Охотському морі в 2020 році.

Також сказано, що "китайські військові загрози у поєднанні з недостатньою прозорістю його оборонної політики стали предметом серйозного занепокоєння для регіону, включно з Японією і міжнародною спільнотою".

"Китай підтримує високий рівень зростання свого оборонного бюджету без достатньої прозорості при широкому і швидкому зміцненні своєї військової потужності в якісному та кількісному вираженні з акцентом на ядерні, ракетні, військово-морські і військово-повітряні сили", — мовиться у доповіді.

Крім того, порушується тема Тайваню, яка безпосередньо повʼязується з безпекою Японії.

"Стабілізація ситуації навколо Тайваню важлива для безпеки Японії і стабільності міжнародної спільноти", — вважає японське оборонне відомство.

Як писала "ДС", президент США Джо Байден подовжив санкції, запроваджені через ситуацію в Гонконзі, ще на рік.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua