• USD 28.1
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

ЄС відслідковуватиме ланцюжки зараження коронавірусом за допомогою мобільних додатків

Реклама на dsnews.ua

В Європейському Союзі почала роботу система взаємодії мобільних додатків для відстеження контактів і ланцюжків зараження коронавірусом

Про це заявив комісар ЄС з єдиного ринку Тьєррі Бретон, повідомляючи про початок роботи загальноєвропейської системи Gateway ("Шлюз"), передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Держави-члени запустили свої застосунки для добровільного відстежування контактів і попередження, а (Європейська) Комісія їх підтримала, забезпечивши безпечну взаємодію застосунків", — оголосив єврокомісар.

Жодні інші дані, крім довільних ключів, згенерованих застосунками, сервіс не оброблятиме, наголошує Єврокомісія у своєму комюніке. Інформація псевдонімізована, зашифрована, зберігається в мінімальному обʼємі й лише доти, доки це необхідно для відстежування інфекції. Сервіс не дозволяє ідентифікувати окремих осіб, відстежувати геолокацію або переміщення пристроїв.

Після пілотної фази з понеділка до сервісу підключилися перші національні застосунки: Corona-Warn-App у Німеччині, tracker COVID в Ірландії та Immuni в Італії. Їх завантажили загалом близько 30 мільйонів людей, що становить дві третини завантажень застосунків у ЄС.

"Вільне пересування є невідʼємною частиною Єдиного ринку, і Gateway сприяє йому, допомагаючи рятувати життя", — сказав Бретон.

Комісар ЄС із питань охорони здоровʼя і безпечності харчових продуктів Стелла Кіріакідіс зазначила, що мобільні застосунки можуть ефективно доповнювати інші заходи, такі як масове тестування і відстежування контактів уручну. Особливо система Gateway корисна для тих, хто регулярно працює за кордоном — в іншій країні Союзу.

Більшість держав ЄС вирішили запустити застосунок для відстежування контактів і запобігання COVID-19. Загалом 20 застосунків, що базуються на децентралізованих системах, можуть взаємодіяти через європейський "Шлюз".

Другу групу застосунків буде підключено до сервісу наступного тижня після протокольних тестів, перевірок і випуску оновлень. Це чеська eRouska, данська Smitte stop, латвійська Apturi COVID та іспанська Radar Covid. Наступні підключення очікуються в листопаді. Користувачам треба буде встановити лише один застосунок.

Згідно з даними сайту Worldometers, в світі коронавірусом заразилися 40 392 977 осіб, з них 1 119 840 — померли.

    Реклама на dsnews.ua