• USD 29
  • EUR 32.3
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

ЄСПЛ зобов'язав РФ виплатити майже 400 тисяч євро жінці, якій чоловік відрубав кисті рук

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) зобов'язав Росію виплатити 370 660 євро Маргаріті Грачової, якій у 2017 році чоловік на ґрунті ревнощів відрубав кисті рук

Реклама на dsnews.ua

Рішення опубліковане на сайті інстанції, передає "ДС".

Суд вважає, що російська влада не вжила належних заходів, щоб убезпечити Грачову від жорстокого поводження з боку її чоловіка, а поведінка російських правоохоронців вважала пасивною через "структурну упередженість".

Основну частину цієї суми – 330 660 євро – ЄСПЛ присудив Грачовій за минулі та майбутні медичні послуги, а також за судові витрати та втрату доходу. Ще 40 тисяч євро їй присудили як моральну компенсацію, йдеться у рішенні суду.

Наприкінці 2017 року Дмитро Грачов, з яким жінка на той момент була в офіційному шлюбі, відібрав у неї телефон, посадив у машину і вивіз у ліс, де сокирою відрубав кисті рук, завдавши не менше десяти ударів, встановило слідство.

За версією Слідчого комітету, мотивом його дій стали ревнощі — він був переконаний, що дружина зраджує його, і вимагав від неї зізнатися. Грачов заздалегідь підготувався до злочину — купив пластикові хомути та сокиру, а також джгути, бинт та йод.

Відрубавши дружині кисті рук, Грачов обробив рани, щоб вона не стікала кров'ю, а потім відвіз її до лікарні і там висадив. Того ж дня він прийшов у поліцію і в усьому зізнався.

Лікарям вдалося пришити Грачовій одну відрубану кисть, другу замінили на біонічний протез.

Як з'ясували слідчі, за місяць до інциденту Грачов уже вивозив дружину до лісу, де погрожував їй убивством, але у результаті відпустив. Після цього жінка звернулася до поліції, але дільничний виніс ухвалу про відмову у порушенні кримінальної справи у зв'язку з відсутністю складу злочину.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua