• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Євро-2020: ЗМІ розвіяли міф про втрату компанією Coca-Cola $4 млрд через Роналду

Нападник збірної Португалії з футболу Кріштіану Роналду на пресконференції перед матчем Євро-2020 проти Угорщини 15 червня відсунув убік пляшки з "Кока-колою", закликавши пити воду. За даними ЗМІ, за півгодини акції Coca-Cola впали на 1,6%: з $ 242 млрд до $238 млрд

Кріштіану Роналду
Кріштіану Роналду / Скріншот
Реклама на dsnews.ua

Після цього він взяв у руку пляшку з водою і підняв її, ніби продемонструвавши, що саме потрібно пити, передає "ДС" з посиланням на іспанське видання Marca.

Видання повідомило, що вже за півгодини акції Coca-Cola впали на 1,6%.

Sports.ru водночас, уточнює, що Кріштіану Роналду ніяк не повʼязаний зі зниженням вартості акцій Coca-Cola.

Журналісти пишуть, що рівно в понеділок, 14 червня, для акцій Coca-Cola був екс-дивідендний день.

"Кожен квартал — 4 рази на рік — Coca-Cola виплачує власникам акцій дивіденди — простіше кажучи, ділиться прибутком", — вказує видання.

Так, щоб отримати червневий дивіденд (0,42 долара), пишуть журналісти, потрібно було мати акцію Coca-Cola до 11 червня.

Вони пояснюють, що 14 червня — це перший день, коли акції компанії торгувалися без включеної вартості наступного дивіденду — "простіше кажучи, вартість акції падає плюс-мінус на розмір дивіденду (іноді і більше, оскільки деякі інвестори, довгий час тримали акції в портфелі, продають їх і фіксують прибутки)".

"Тобто 14 червня падіння акцій Coca-Cola було плановим. У вихідні біржа не працює. Пʼятницю Coca-Cola закрила на позначці 56,14 долари. У понеділок (9:00 за Києвом — "ДС") одна акція компанії коштувала 55,9 долари, о 15:10 — 55,68 долари, в 15:30 — 55,36. Багато хто помилково пише, що саме в цей час Кріштіану Роналду відставив пляшки коли — і ринок миттєво відреагував на це падінням вартості через репутаційні втрати. Але це неправда", — вказує автор Sports.ru.

Журналіст уточнює, що, перша новина з цитатою Роналду на сайті головного спортивного медіа Португалії A Bola зʼявилася о 15:57 за київським часом.

"По-друге, в той момент це була просто цитата — відео з колою почало віруситися в соцмережах тільки між 19:30 і 22:00 за Москві (18:30 та 21:00 за Києвом). О 16:30 інвестори ще не бачили, що зробив Роналду ", — відзначають на сайті.

Головне, зазначено в матеріалі, о 16:30 за Києвом відкрилися біржові торги в США — і саме там ринок фінально відіграв виняток дивіденду з вартості акцій.

Зазначено радикальне падіння до 55,35 долара — це звичайний ринковий процес.

"Фактично ринок взагалі не звернув уваги на вчинок кращого бомбардира в історії Євро. Станом на момент написання тексту одна акція Coca-Cola коштує 55,46 долари — вже більше, ніж добу тому. Більш того, для інвесторів такі події, як прес-конференція Роналду, не мають серйозного довгострокового ефекту. Coca-Cola відіграє дивідендний геп (частина прибутку або вільного грошового потоку, яку компанія виплачує власникам її акцій — "ДС") в середньому за 4 дні (приклад минулого, березневого, дівгепа: 11, березня акція коштувала 50,92 долари , 12 березня — 50,36), а корекції вартості — норма ринку. Відмова одного — нехай і дуже відомого — футболіста не може похитнути позиції компанії, яка виплачує і збільшує дивіденди 58 років без перерви", — зазначає видання .

Відомо, що Роналду є прихильником здорового способу життя і не вживає газовані напої, забороняючи їх пити своєму синові. Coca-Cola ж є одним зі спонсорів Євро 2020.

Зазначимо, в рамках турніру збірна Португалія переграла в Будапешті команду Угорщини з рахунком 3: 0.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua