• USD 26.2
  • EUR 30.5
  • GBP 36.1
Спецпроєкти

Євродепутати закликають ввести проти Росії нові санкції через арешт Навального

Реклама на dsnews.ua

Депутати Європейського парламенту закликали ввести проти Росії санкції через арешт лідера російської опозиції Олексія Навального

Резолюцію про введення обмежувальних заходів можуть прийняти на засіданні 22 січня, передає "ДС" з посиланням на "Німецьку хвилю".

Так, голова комітету ЄП у закордонних справах Девід Макаллістер заявив під час дебатів, що затримання Навального є "явним порушенням міжнародного права".

Депутат від соціал-демократів Ізабель Сантуш зазначила, що арешт Навального після повернення до Москви був "неприйнятним".

"Відповідальні за арешт повинні бути включені до санкційного списку", — підкреслила вона.

Німецький євродепутат Сергій Лагодинський закликав уряди Німеччини та німецької федеральної землі Мекленбург-Передня Померанія зупинити будівництво "Північного потоку-2" у відповідь на арешт Навального.

Неприйнятним арешт російського опозиціонера назвав і верховний представник ЄС із зовнішньої політики і безпеки Хосеп Боррель, який брав участь в дебатах.

"Права пана Навального повинні поважатися безумовно, і будь-яке застосування правосуддя з політичною метою є абсолютно неприпустимим", — підкреслив він.

При цьому Боррель зазначив, що будь-які рішення щодо санкцій проти Росії входять до компетенції Ради ЄС. За його словами, питання про реакцію на арешт Навального буде включено до порядку денного Ради ЄС із закордонних справ 25 січня.

"Європейський Союз готовий вдатися до всіх засобів, включаючи обмежувальні заходи, якщо держави-члени вважатимуть, що ці заходи необхідні", — сказав він.

Як повідомляла "ДС", Комітет ПАРЄ з юридичних питань проведе термінові дебати по справі про отруєння російського опозиціонера Олексія Навального. Росія відмовилася брати участь в засіданнях Комітету.

Нагадаємо, лідер російської опозиції Олексій Навальний був затриманий в аеропорту "Шереметьєво" після прильоту з Берліна 17 січня.

18 січня Хімкинський суд Московської області, засідання якого проходило у відділенні поліції, заарештував Навального на 30 діб — до 15 лютого.

    Реклама на dsnews.ua