• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Єврокомісія рекомендувала розпочати пускати в ЄС вакцинованих туристів

Єврокомісія запропонувала країнам-членам Євросоюзу послабити існуючі обмеження на в'їзд в ЄС для поїздок несуттєвого характеру. Під такими поїздками маються на увазі, перш за все, туристичні

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні Єврокомісії, оприлюдненому в понеділок, 3 травня, передає "ДС".

"Комісія пропонує дозволити в'їзд в ЄС з несуттєвих причин не тільки для всіх осіб, що прибувають з країн з хорошою епідеміологічною ситуацією, але і для всіх людей, які отримали останню рекомендовану дозу вакцини, дозволеної в ЄС", — зазначено в повідомленні.

Дозвіл може бути поширений також на вакцини, які завершили процес сертифікації ВООЗ для застосування в екстрених ситуаціях.

Країни-члени можуть дозволити в'їзд в ЄС тим людям, які отримали, принаймні, за 14 днів до прибуття, рекомендовану дозу вакцини, схвалену в блоці.

Діти, виключені з процесу вакцинації, повинні мати можливість подорожувати зі своїми вакцинованими батьками, якщо у них буде негативний результат ПЛР-тесту на COVID-19, зроблений не раніше ніж за 72 години до місця прибуття.

Крім того, Комісія пропонує підвищити, відповідно до розвитку епідеміологічної ситуації в ЄС, поріг, пов'язаний з кількістю нових випадків COVID-19, який використовується для визначення списку країн, з яких повинні бути дозволені всі поїздки. Пропозиція полягає в збільшенні порогового значення 14-денного сукупного показника повідомлень про випадки захворювання на COVID-19 з 25 до 100. Це залишається значно нижче поточного середнього показника в ЄС, який становить більше 420.

Таку зміну слід дозволити Раді ЄС розширити список країн, з яких дозволені другорядні поїздки, незалежно від статусу вакцинації мандрівників.

У той же час Єврокомісія реагує на поширення нових штамів коронавірусу. Вона пропонує новий механізм "аварійного гальма", який повинен бути скоординований на рівні ЄС і який обмежить ризик потрапляння таких варіантів в ЄС. Коли епідеміологічна ситуація в країні, яка не входить в ЄС, швидко погіршується і, зокрема, якщо виявляється варіант, що викликає занепокоєння, держава-член може терміново призупинити в'їзд громадян, що не входять в ЄС, які проживають в такій країні.

Тепер Рада ЄС повинен розглянути пропозицію Єврокомісії.

Відзначимо, Єврокомісія може тільки давати рекомендації в сфері перетину кордонів. Держави-члени визначають правила в'їзду самостійно.

Нагадаємо, також Єврокомісія просить держави-члени ЄС, з метою боротьби з пандемією коронавирісу, проводити перевірку стічних вод на наявність інфекції.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua