• USD 28.3
  • EUR 33.5
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

Євросоюз готовий послабити вимоги до Британії по Brexit, — ЗМІ

Реклама на dsnews.ua

Європейський Союз у переговорах з Великобританією про її вихід зі складу блоку готовий пом'якшити одну з ключових вимог щодо надання державної допомоги

Про це повідомили інформовані джерела агентства Reuters, передає "ДС" з посиланням на "Європейську правду".

За даними джерел, Брюссель може піти на компроміс, який передбачає механізм врегулювання спорів стосовно будь-якої державної допомоги, а не зобовʼязувати Лондон дотримуватися правил ЄС.

Положення про забезпечення справедливої конкуренції являє собою найбільший камінь спотикання в переговорах, спрямованих на укладення нової торгової угоди з 2021 року після виходу Британії з ЄС у січні після 46 років членства.

27 країн ЄС вже давно вимагають від Британії так званих гарантій "рівних умов гри", якщо вона хоче продовжувати вільно продавати товари на прибутковому єдиному ринку Євросоюзу після того, як наприкінці цього року закінчиться перехідний період після Brexit.

Без угоди торгові і фінансові звʼязки між пʼятою за величиною економікою світу і ЄС зруйнуються протягом ночі, ймовірно, створивши хаос серед ринків, підприємств і людей.

Але уряд премʼєрміністра Бориса Джонсона відмовився бути повʼязаним правилами державної допомоги ЄС, екологічними стандартами або трудовим законодавством, заявивши, що суть Brexit полягала в тому, щоб дозволити Великобританії самостійно встановлювати свої власні правила.

"Місце для компромісу лежить в чомусь, що дозволить Британії вирішити самостійно, оскільки "відновлення суверенітету" — це така значна Brexit-річ", — сказав дипломат ЄС, близьке до переговорів.

За даними джерел, механізм вирішення спорів міг би допомогти укласти угоду.

Однак Британії все ще потрібно буде домовитися з ЄС по загальній політиці субсидування компаній, щоб дозволити блоку піти на такі поступки. Парламентер ЄС з Brexit Мішель Барньє неодноразово закликав Лондон зробити свої майбутні плани на цей рахунок відомими блоку.

"Повинна бути міцна структура з незалежним наглядом. Якщо вони погодяться домовитися про широкі правила надання державної допомоги і мати цей незалежний інститут, то ми укладемо угоду", — сказав дипломат.

Нагадаємо, Великобританія вийшла з ЄС 31 січня 2020 року, але основні умови її членства залишаються в силі протягом перехідного періоду до кінця поточного року, що дає їй час для переговорів про нову угоду про вільну торгівлю з блоком.

Як повідомлялося, Великобританія планує укласти угоду про співпрацю з Євросоюзом після Brexit за "канадським типом".

    Реклама на dsnews.ua