• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Євросоюз вирішив покарати Кремль за отруєння Навального

Реклама на dsnews.ua

Міністри закордонних справ країн-членів Європейського Союзу підтримали введення санкцій за отруєння російського опозиціонера Олексія Навального бойовою нервово-паралітичною речовиною "Новачок"

Про це повідомив глава МЗС Фінляндії Пекка Хавісто, передає "ДС" з посиланням на " РБК-Україна ".

За його словами, тепер робочі групи будуть займатися складанням документа.

"Була виражена політична підтримка пропозиції Франції та Німеччини щодо санкцій. Підготовкою займуться робочі групи Євросоюзу", — повідомив Хавісто.

Франція і Німеччина розробили пропозиції з санкціями проти деяких осіб, які можуть бути причетні до отруєння. Спільне рішення країн було прийнято на підставі висновку Організації по забороні хімічної зброї (ОЗХЗ), що підтвердив отруєння Навального речовиною з групи "Новачок".

Як повідомляла "ДС", 12 жовтня Євросоюз продовжив на рік санкції проти Росії за отруєння колишнього співробітника ГРУ РФ Сергія Скрипаля та його дочки Юлії речовиною "Новачок".

Нагадаємо, 2 вересня німецька влада офіційно підтвердила, що російський опозиціонер Олексій Навальний був отруєний отрутою класу "Новачок". 14 вересня хімічні лабораторії Франції і Швеції також підтвердили отруєння Навального речовиною цього класу. У свою чергу, російська сторона всіляко заперечує наявність в організмі політика небезпечних речовин.

Лабораторії Організації по забороні хімічної зброї підтвердили наявність "Новачка" в аналізах Олексія Навального.

    Реклама на dsnews.ua