• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Юдеї починають святкувати Новий рік - Рош га-Шана

Реклама на dsnews.ua

Сьогодні ввечері, 18 вересня, юдеї світу почнуть святкувати Новий рік за юдейським календарем — Рош га-Шана

Свято триватиме до вечора 20 вересня. Згідно з юдейським календарем, це 5781 рік "від створення світу", інформує "ДС".

Точний переклад Рош га-Шана – початок року, тому це свято називають ще "Головою року".

Згідно з переказами, саме цього дня, на шостий день творіння, Господь створив і першу людину – Адама. На Рош га-Шана проголошується царство Бога над усім живим. Юдеї вірять, що щороку в ці священні дні Всевишній чинить суд над людством, визначаючи, що повинно статися з кожним у прийдешньому році: кому – розбагатіти, кому – збанкрутувати, кому взяти шлюб, а кому й померти. Це час духовного звіту за минулий рік і зобов’язання змінитися на краще в майбутньому, пише Укрінформ.

Одним із головних атрибутів свята є шофар – порожнистий баранячий ріг, трубні звуки якого стійко асоціюються з Рош га-Шана.

На святковому столі юдеїв у ці дні можна побачити солодощі, мед (аби рік був "солодким"), риб’ячу або баранячу голову (щоб бути "на чолі", а не у хвості), моркву кружальцями – за формою і за кольором вона нагадуватиме золоті монетки, багатство; овочі й фрукти – на знак надії на щедрий урожай.

З Рош га-Шана починаються 10 днів молитов і покаяння, які ще називаються "страшними й великими", а закінчуються вони найголовнішим і найурочистішим юдейським святом Йом-Кіпур ("Судний день").

Особливо урочисто відзначають Рош га-Шана хасиди, які щороку масово приїздять з усього світу до Умані на могилу цадика Нахмана – засновника брацлавського хасидизму. Зазвичай на святкування Нового року сюди приїжджало 20-30 тисяч прочан з різних країн. Цього року через пандемію коронавірусу Україна обмежила паломництво хасидів до Умані.

    Реклама на dsnews.ua