• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

За Байдена Україна залишиться на периферії зовнішньої політики США, — експерт

Реклама на dsnews.ua

Адміністрація нового президента США Джо Байдена буде сприймати Україну не як окремий напрямок зовнішньої політики Штатів, а тільки як елемент в стратегії відносин з Росією

Про це під час презентації доповіді "США і Україна: порядок денний за Байдена" заявив експерт з питань міжнародної політики та Близького Сходу Українського інституту майбутнього, один з авторів доповіді Ілія Куса, передає "ДС".

Так, він підкреслив, що головними пріоритетами для зовнішньої політики Вашингтона залишатимуться відносини з Китаєм, Росією, Іраном, і Європою в цілому. Експерт окремо виділив аспекти взаємин Вашингтона з Британією, яка вийшла з Євросоюзу, також діалог США з французькими і німецькими елітами в середині Євросоюзу, а також взаємодію Вашингтона з союзниками з числа країн Східної Європи.

"Україні це потрібно знати, оскільки у нас багато хто сподівається, що за Байдена Україні стане центром зовнішньополітичного порядку денного в США. На нашу думку, цього не буде. Україна залишиться на периферії зовнішньої політики Сполучених Штатів і, звичайно, буде складати певний інтерес для людей, які будуть займатися Україною, але, швидше за все, Україна залишиться не окремим напрямом зовнішньої політики Сполучених Штатів, а тільки елементом в їхній російській стратегії , — заявив він.

Куса додав, що США до сьогодні розглядають Україну через призму російського напрямку — "тобто, не як окремий напрямок, не як окремий трек, а саме через стосунки з Російською Федерацією".

    Реклама на dsnews.ua