• USD 26.2
  • EUR 30.5
  • GBP 36.1
Спецпроєкти

"За шум вітру і спів пташок": у Франції через підпал вежі півтора мільйона людей лишились без звʼязку

Близько 1,5 млн людей довкола французького Ліможа вже пʼятий день залишаються без зв'язку, радіо й телебачення. Причиною став підпал вежі звʼязку противниками 5G-технології

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє Le Figaro, передає "ДС".

Вежу зв'язку, розташовану поблизу Ліможа, невідомі підпалили увечері 11 січня. Пожежу на 230-метровій вежі довелося гасити кільком пожежним бригадам. 

Внаслідок інциденту без послуг залишилися загалом близько 1,5 мільйона користувачів радіо, телебачення та мобільного оператора Orange у низці департаментів. 

Одне з місцевих видань, Le Populaire du Centre, невдовзі отримало електронною поштою листа від групи, що називає себе "Комітетом за скасування 5G і його світу", які заявили, що вбачають у технології загрозу і воюватимуть з нею доступними способами. Вони назвали руйнування вежі операцією "за шум вітру і спів пташок". Досі про таку групу не чули.

У прокуратурі Ліможа заявили, що підпалена вежа насправді не використовувалася для зв'язку 5G. За фактом підпалу відкрили провадження за "завдання матеріальної шкоди у небезпечний спосіб", а оператори TDF і Orange збираються судитися з хуліганами. 

Відповідальний за інфраструктуру оператора радіо й телебачення TDF каже, що для усунення завданої шкоди необхідна "величезна робота" і послуги для клієнтів у повному обсязі стануть доступними не раніше середини наступного тижня. 

Це вже не перший подібний випадок у Франції — з весни 2020 року в країні сталося кілька десятків підпалів веж 5G, вмотивованих теоріями змови довкола цієї технології зв'язку. 

В окремих випадках винуватці вже отримали реальні терміни. Так, у вересні до 3 і 4 років позбавлення волі засудили двох паліїв вежі у районі Жюра. 

    Реклама на dsnews.ua