• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Заборона на участь в Олімпіаді: Лукашенко образився на МОК і буде відстоювати свої права в суді

Реклама на dsnews.ua

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко збирається оскаржити в суді рішення Міжнародного олімпійського комітету, який усунув від Ігор та інших заходів МОК членів Національного олімпійського комітету Білорусі і самого Лукашенка

Про це Лукашенко заявив під час візиту в Столбцовську центральну районну лікарню, передає "ДС" з посиланням на близький до президентської пресслужби Telegram-канал "Пул першого".

"Треба нам звернутися в суд. Нехай Бах і банда розкажуть, у чому моя вина, що я свою країну захищаю?! Участь в цих заходах я 25 років не брав, переживу і далі. Але ви що, зібрали всі країни і прийняли рішення? І добре я, навіщо дітей чіпаєте? Немає справедливості у світі. Якщо ти справедливу політику будуєш — будеш ворогом", — зазначив Лукашенко.

Заява Лукашенка про те, що він "25 років не брав участі в Олімпійських іграх", не відповідає дійсності. Вперше Лукашенко відвідав Олімпіаду в 1998 році в японському Нагано. Більш того, в порушення міжнародних дипломатичних протоколів навіть не сповістив японську сторону про свій візит. Право на посадку літака в Японії було отримано тільки за сприяння МЗС Росії.

Лукашенко також був присутній на літніх Олімпійських іграх 2008 року в Пекіні. Тоді його візит був запланований, як і в 2014 році на Зимові Олімпійські ігри в Сочі, Росія.

Нагадаємо, раніше Міжнародний олімпійський комітет заборонив членам Національного Олімпійського комітету Білорусі брати участь в заходах літніх Олімпійських Ігор в Токіо-2020 і Зимових Ігор у Пекіні-2022.

    Реклама на dsnews.ua