• USD 36.6
  • EUR 38.6
  • GBP 44.7
Спецпроєкти

Голоси з сортиру. Чому Порошенко можна привітати з успіхом в ООН

Нинішня сесія, варто відзначити, складається для нього успішно навіть в конфузних ситуаціях
Фото: Прес-служба президента
Фото: Прес-служба президента
Реклама на dsnews.ua

Судячи по тому, що твориться на російських ток-шоу, в соцмережах і медіа в останні дні, цвяхом нинішньої Генасамблеї ООН є участь у ній Петра Порошенка. Такий україноцентризм радує - масштаб істерії свідчить, що, як би до фігури президента ставилися ми, на зовнішній арені українське керівництво все-таки робить успіхи. Хоча цікавим чином синхронне загострення зрадофилии в наших палестинах і заважає це визнати. Зрештою, яка вам різниця, згадував у своєму виступі Україну президент США Дональд Трамп, якщо пов'язаними з її підтримкою питаннями впритул і давно займаються Держдепартамент і Пентагон? До речі, епопея з передачею ВМСУ катерів типу "Айленд", нарешті, завершується.

У той же час, і Трамп, і його французький колега Еммануель Макрон у своїх виступах - хоч і кожен по-своєму - заявили про необхідність якнайшвидшого реформування ООН. Причому останній говорив, серед іншого, про обмеження можливості застосування вето для членів Радбезу, з очевидним прицілом на те, що країну, попирающую міжнародне право, потрібно вражати в правах. А адже це саме те, до чого закликав Порошенко з тієї ж трибуни ще рік тому - і радує, що в Парижі з ним солідарні.

Нинішня сесія, варто відзначити, складається для нього успішно навіть в конфузних ситуаціях. Російське медіапростір вибухнуло від розігнаної "Комсомольською правдою" новини, що Порошенко помилився дверима, увійшов у переговорну до главі Мзс РФ Сергію Лаврову. Той не знайшов нічого краще, ніж відпустити коментар: "Напевно, з туалетом переплутав". Очевидно, не замислюючись, що ні йому самому, ні російської делегації подібне порівняння честі, м'яко кажучи, не робить. Але своєчасно подолати інерцію соцмереж кремлівським "информвойскам" не вдалося. Так що хвиля жартів і фотожаб з приводу умов і стилю роботи російських дипломатів безумовно зробила нинішню сесію більш запам'ятовується.

Що ж стосується зустрічей невипадкових, то, хоча говорити про їх результати, безумовно, рано, ключовою була тема забезпечення безпеки України, червоною ниткою проходила і через виступ на Радбезі. Варто відзначити близькість тез, звучали промови Порошенко, і в інтерв'ю, яке дав напередодні "Ехо Москви" спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер: миротворчі сили ООН на Донбасі необхідні для відновлення суверенітету та цілісності України, однак Росія саботує ініціативи на цьому напрямку. Москві не потрібні миротворці на Донбасі, оскільки саме вона принесла війну на схід України.

Власне, ця подібність є красномовним свідченням того, що Вашингтон і Київ координують позиції - і знову-таки, неважливо, що Трамп сказав чи не сказав у цьому зв'язку. До речі, маленька деталь: в ході особистої зустрічі на полях Генасамблеї Волкер Порошенко вручив копію декларації Держдепу про відмову США визнати анексію Криму. Символічний жест - але до подібних символів Вашингтон ставиться досить серйозно.

Втім, ті, хто в публічній площині чекав чогось проривного і від нового нинішнього візиту президента в Нью-Йорк, безумовно, будуть розчаровані: він, по суті, повторив ті ж тези, які озвучував раніше. Але, що називається, вода камінь точить. Нинішній подієвий фон виглядає для України цілком сприятливо.

    Реклама на dsnews.ua