• USD 27.7
  • EUR 33.1
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Жителі Придністров'я відсудили у російських окупантів через ЄСПЛ 130 тисяч євро

Реклама на dsnews.ua
Європейський суд з прав людини зобов'язав Росію виплатити 131 тисячу євро 18 жителів Придністров'я

Жителі підконтрольній території Росії скаржилися в суді на переслідування з боку Тирасполя через навчання у школі за навчальним планом Кишинева, інформує "ДС" з посиланням на "Інтерфакс".

Скаргу в Страсбург направили п'ять школярів, троє батьків і десять вчителів. Вони заявили, що в 2013-2014 роках стали жертвами переслідування з боку влади Придністров'я, оскільки навчалися за планом, розробленим в Молдові і користувалися латиницею, а не кирилицею. У них влаштовували обшуки, їм відключали світло і газ і заморожували їх банківські рахунки.

ЄСПЛ з'ясував, що Росія в цей період здійснювала фактичний контроль над Придністров'ям, надаючи регіону військову, економічну і політичну підтримку, без якого самопроголошений регіон не зміг би продовжувати існування. На цій підставі суд визнав Росію, а не Молдову відповідальної за дотримання прав заявників.

Суд встановив, що у школярів та їх батьків Росія порушила їх право на доступ до освіти, а щодо всіх заявників - їх право на недоторканність приватного життя і власності. Стосовно трьох співробітників шкіл було порушено право на свободу і безпеку, йдеться в прес-релізі.

Росія повинна буде виплатити трьом позивачам по 12 тисяч євро компенсації морального збитку, іншим - по шість тисяч євро. Також держава повинна буде компенсувати їм судові витрати.

    Реклама на dsnews.ua