• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Жителі "великої Росії" більше всього соромляться своєї бідності і розпаду СРСР, - опитування

Реклама на dsnews.ua
Більшість росіян вважають, що РФ "великою державою", однак відчувають сором і засмучення через свою бідність і хронічного відставання від Заходу

Про це свідчать результати опитування, проведеного "Левада-Центром", інформує "ДС".

"Почуття сорому концентрується переважно навколо цього, в якому основна прикрість практично у двох третин опитаних (61%) викликають бідність і невлаштованість", - відзначили в "Левада-Центрі".

На другому місці з подій, що викликають найбільший сором у росіян йде "руйнування СРСР" (жалкують про розпад якого 66% росіян). Частка опитаних, стыдящихся цього факту в історії своєї країни, за рік статистично значуще зросла: з 33% до 45%.
На третьому місці - "грубість вдач, хамство, неповага людей один до одного (37%), на четвертому - "хронічне відставання від Заходу" (24%).

Також варто відзначити, що 9% росіян соромляться приходу Володимира Путіна до влади.

При цьому три чверті росіян вважають, що Росія у тій чи іншій мірі відповідає статусу великої держави. Протилежної точки зору, згідно з даними опитування, дотримуються 23% респондентів.

Оцінюючи нинішню роль Росії в світі, 88% респондентів вважають, що країна повинна зберегти за собою статус великої держави, а кожен десятий вважає, що на такі позиції претендувати не потрібно, повідомили соціологи.

З історичних подій, що викликають почуття гордості, переважна більшість росіян (87%) називають перемогу у Другій світовій війні, кожен другий - провідну роль країни в освоєнні космосу, 45% - анексію Криму.

    Реклама на dsnews.ua