• USD 28.1
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

ЗМІ повідомили, що головою ОБСЄ вперше в історії стане жінка

Реклама на dsnews.ua

Новим генеральним секретарем ОБСЄ стане представниця Німеччини Гельга Шмід

Про це повідомляють джерела в ОБСЄ австрійської газети Die Presse, передає "ДС".

За даними видання, посли 57 країн-учасниць ОБСЄ 1 грудня ввечері погодили запропонований Албанським головуванням в ОБСЄ пакет кадрових призначень на керівні посади: генсека, директора Бюро з демократичних інститутів та прав людини, верховного комісара з питань національних меншин та представника з питань свободи ЗМІ, — які залишаються вакантними з 18 липня.

Коли закінчився термін повноважень попередніх чотирьох топпосадовців ОБСЄ, країни-учасниці не змогли досягти консенсусу щодо їх перепризначення на другий трирічний термін.

За інформацією журналістів, було погоджено, що карʼєрний дипломат з Німеччини Гельга Шмід, яка з 2016 року обіймає посаду генерального секретаря Європейської служби зовнішніх відносин, стане новим генсеком ОБСЄ — і одночасно першою жінкою на цій посаді.

Представником ОБСЄ з питань свободи ЗМІ може стати чинний державний секретар міністерства закордонних справ Португалії Тереза ​​Рібейро, а директором Бюро з демократичних інститутів та прав людини (БДІПЛ) — італійський ексдепутат Маттео Мекаччі, який очолює неурядову організацію "International Campaign for Tibet".

Посада верховного комісара ОБСЄ з питань національних меншин має відійти колишньому міністру закордонних справ Казахстану Кайрату Абдрахманову, який зараз є послом республіки у Швеції.

Водночас видання з посиланням на дипломатів в ОБСЄ,повідомляє, що рішення щодо погодження пакету кадрових призначень мало не зірвала Угорщина через напругу у відносинах з Україною, яка виникла в останні дні. Однак ближче до вечора 1 грудня суперечку вдалося владнати, і в угорської сторони більше не було заперечень.

Вказано, що офіційне рішення щодо цих призначень ухвалить Рада міністрів ОБСЄ, яка проходитиме 3-4 грудня у форматі відеоконференції. У разі затвердження усі четверо топчиновників ОБСЄ зможуть стати до роботи вже цього місяця.

Як писала "ДС", 21 листопада депутати Сюртівської обʼєднаної територіальної громади Закарпатської області під час прийняття присяги виконували гімн Угорщини. Служба безпеки України перевіряє можливі протиправні дії депутатів.

30 листопада СБУ провела в Закарпатській області санкціоновані обшуки у функціонерів одного з місцевих благодійних фондів. Зокрема, перевіряється інформація про причетність фонду до діяльності, спрямованої на порушення державного суверенітету України. Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто показово бурхливо відреагував на обшуки.

В інтернеті був опублікований відеоролик, на якому біля вʼїзду в місто Берегово людина в камуфляжі на тлі символіки "Правого сектора" загрожує жителям Закарпатської області угорського походження. Правоохоронці порушили кримінальну справу.

    Реклама на dsnews.ua