• USD 27.2
  • EUR 30.9
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Зривають прямо на вулиці: у Північній Кореї заборонили чорні плащі, щоб уникнути наслідування Кім Чен Ину

У Північній Кореї заборонили чорні плащі, як шкіряні, так і зі штучних матеріалів, оскільки цей вид одягу прирівняли до символу влади Кім Чен Ина

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє Radio Free Asia, передає "ДС".

Влада Північної Кореї вважає, що люди не можуть носити чорні плащі, бо це є "неповажним наслідуванням модному вибору" Кім Чен Ина. Шкіряні тренчі стали популярними у 2019 році після того, як лідер країни почав їх носити.

Спочатку плащі імпортували в Північну Корею з Китаю, їх купували тільки багаті люди, адже вартість тренчів дуже висока. Однак незабаром в самій країні почали виробляти таку верхній одяг зі штучного матеріалу, що істотно відбилося на ціні. В результаті плащі почали носити багато мешканців Північної Кореї. 

У відповідь на це влада країни наказала поліції вилучати плащі у людей. Правоохоронці знімають одяг з громадян прямо на вулицях. Крім цього, верхній одяг конфісковують у продавців.

Ситуація ускладнилася після того, як шкіряний чорний плащ надів не тільки Кім Чен Ин. У січні цього року на військовому параді всі високопоставлені чиновники країни з'явилися в аналогічному верхньому одязі. Після цього мода на тренчі зросла ще сильніше.

У чорному шкіряному плащі з'явилася також і сестра Кім Чен Ина, яка може стати наступним правителем Північної Кореї. Через це тренч прирівняли до "символу влади" в країні. Тому поліція влаштувала репресії — тепер гоніння на людей в чорних шкіряних плащах посилилися. 

Громадяни Північної Кореї обурені забороною на тренчі. Вони стверджують, що купили плащі на свої гроші, тому ніхто не має права відбирати у них одяг. Однак поліція вважає, що люди не можуть носити тренчі, бо це нібито "кидає виклик авторитету вищої гідності". 

Шкіряні плащі в Північній Кореї коштують для простих мешканців дуже дорого. Тренч з натуральної шкіри можна купити за 34 долари (близько 900 гривень), а зі штучної — 16 доларів (трохи більше ніж 400 гривень). І це в той час, коли середня зарплата жителя країни у 2021 році еквівалента вартості одного плаща з натуральної шкіри. 

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua